O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Mrazivé Barbíny

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 03. 05. 2005

Na jevišti i v hledišti Divadla Na zábradlí bylo chvílemi veselo, nicméně smích mrazil v zádech nad absurditou života.

Iva Volánková a Valeria Schulczová napsaly (a druhá i režírovala) pro projekt „Československé jaro“ zatím nejzdařilejší dílko „Barbíny“. Světová premiéra se konala v neděli 29. května a na první pohled před diváky běžela jakási humorná estráda. Ovšem desítky jako ze života vytržených citací nesmyslné reklamy a ještě nesmyslnějších „životních rad a teorií“, které nás všechny denně obklopují, řinou se na nás z rádia, televize i obskurních časopisů dávají dohromady úděsný obraz jednoho z hlavních nebezpečí současnosti.

„Moje podvědomí zareagovalo tím, že zvedlo vnitřní závory.“ „Jsem v pohodě!“ „A protože vás mám ráda, zvyšuju bonus na 80 000.“ „Máte přítele po telefonu?“ „Dodržujte pitný režim.“ Jen několik vět z textu, které slýcháme kolem sebe každý den a pomalu je už nevnímáme, nicméně jsou dobře vryté do podvědomí a mohou skrytě ovlivňovat naše činy. Podprahová reklama nebo dálková manipulace člověkem? To člověka napadá a je to určitě důvod k zamyšlení na dobu delší než jeden večer.

V Barbínách neopustí jeviště jen tři herečky – Kristina Maděričová, Magdaléna Sidonová a Natálie Drabiščáková. Těžko rozlišovat, která je nejlepší. S chutí diváka válcují trochu uspěchaným textem, pot se z nich leje a maličkou pauzu mají jen v okamžicích, kdy divák sleduje nápadité filmové dotáčky. Dokonce i většina převleků se odehrává na jevišti.

Možnosti dopadu na diváka jsou různé (opět jsem se raději nezúčastnil besedy po premiéře) – od vyděšení, přes nutkavé zamyšlení nad vlastním životem, až po mávnutí rukou. Každopádně tento třetí pokus o současnou hru se Divadlu Na zábradlí vydařil.

(Druhým pokusem byl 22. května „Plyš“ Michala Hvoreckého. Psát o něm je škoda času. Stručně by se dalo toto nevyzrálé a nevypointované „dílo“ shrnout konstatováním, že šlo o plýtvání vynikajícími scénickými nápady na duchaprázdné žvanění. Nemilým překvapením zvláště bylo, že režie tohoto nic se ujala režisérská dvojice Martin Kukačka a Lukáš Trpišovský, vystupující pod jménem SKUTR. Hoši si ještě své invence zřejmě nedokáží vážit a neumějí odmítat nabízené „kšefty“. Plyšem si ale notně ublížili.)

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006