O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Dinosauří chybějící článek

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 05. 05. 2005

Dinosaurus nalezený v Utahu může být chybějícím spojením mezi primitivními masožravými kreaturami a více vyvinutými vegetariány, oznámili američtí paleontologové ve středu 4.května.2005.

125 milionů let staré fosílie vykazují rysy z dvounohých masožravých dinosaurů nazvaných maniraptorans, ze kterých se zřejmě vyvíjelo ptactvo. Předchůdcem je asi tyrannosaurus (viz foto). tyrannosaurus Fosílie mají také zuby podobné listu, pahýlovité nohy a rozpínavá břicha. Nový druh je pojmenovaný Falcarius utahensis. (Falcarius znamená doslova chybějící článek.)

Falcarius je druh z části dravý a z části býložravec. V období jeho existence na Zemi došlo k rozkvětu chutných, výživných a kvetoucích rostlin. Zatím není dost dokumentace o vývoji fosílií. Falcarius poskytuje část obrazu. Dospělý jedinec chodil po dvou nohách a byl asi 13 stop dlouhý a 4.5 stop vysoký. Měl silná předloktí, ostré, křivočaré 10 centimetrové drápy a dlouhý krk. Rysem svědčícím o vegetariánství je zmenšení masivních řezacích zubů a přetvarování k listové formě, dále expanze střev na velikost potřebnou pro kvašení rostlin. Také nohy se změnily tak, aby mohly nosit objemné tělo místo rychlých běháků pro lov.

Fosílie byly vykopané ze starověkého štěrku v křišťálovém gejzírovém lomu, ze kterého vyvěrá chladná voda a plynové uhlíkové dioxidy.

Důvod vymření není znám. Jsou známa hromadná úmrtí dinosauřích skupin, možná ze zamořené vody. To se stává i dnes. Tvrdí paleontolog Kirkland z Utahu.

http://www.sell-it-easy.de/shop_e/query.php?cp_sid=108209d3daaa&cp_cat=75&cp_tpl=5502_75

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006