O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zvířata se moc nevyspala

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 07. 05. 2005

Zato lidé bloudící v pokročilém podvečeru Zoologickou zahradou v Praze si užili. Právě tady totiž začínal letošní ročník mezinárodního divadelního festivalu 4+4 dny v pohybu.

Stalo se už tradicí, že festival připravovaný každoročně Pavlem Štorkem, hledá (a nalézá) neobvyklé prostory, v nichž jednak získávají vystoupení umělců novou prostorovou dimenzi, jednak jsou tyto prostory objevovány veřejnosti. Zdálo by se však, že ZOO není třeba nikomu „objevovat“…

Pražská ZOO se ovšem na dva večery změnila v areál chovající řadu velmi nebezpečných nakažlivých individuí, trpících přebytkem kreativity. Už úvodní instruktáž diváků (v nepohybujícím se vláčku) varovala, že není vyloučeno, že se někteří diváci nevrátí domů, ale budou přiřazeni k exponátům (a nejednalo se o mimořádné noční krmení zvěře). V prvním pavilonu, kudy procházka vedla, už museli diváci překonávat touhu vylézt na strom a častovat návštěvníky slupkami od banánů, jak to činila skupinka performerů. Mohli si materializovat zlo skryté ve vlastním nitru a potom ho ještě zasáhnout rajským jablkem. Jen o fous unikli ze sítě obrovského živého pavouka a jejich mysl se mohla zklidnit při medvědí meditaci. Ve voliéře se vznášeli lyžníci a bruslař, zblízka viděli svlékání hada, usínání gepardice i napájení gazel. Na konci (ti, kteří představení přežili) obdrželi certifikát o stupni své imunity.

Měli jedinečnou příležitost spatřit zvláštní projevy symbiózy a skryté asimilace ohroženého druhu „Homo Performerus“ s faunou a flórou v lokalitě trojského údolí. A odpovědět si na zásadní otázky typu „kam na víkend, když žijete ve šťastné sloní domácnosti“, „jakou sedací soupravu si do obývacího pokoje vybírá lachtan“, „jak tráví volný čas želvy po pracovní době“ či „v kolik hodin si čistí zuby gepard“. Vše bylo inspirováno nedávno zachycenými projevy společného nočního života zvířat a umělců.

Jediní, kdo chvílemi až halasně protestovali, byli vodní ptáci, kterým se davy proudící ve tmách kolem jezírek příliš nezamlouvaly. Divákům však ano.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006