O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Botanická přivítala 100 000 návštěvníka!

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 08. 05. 2005

Krátce po deváté hodině prošel 26. dubna 2005 vstupním turniketem Botanické zahrady hl. města Prahy majitel vstupenky s pořadovým číslem 100 000!

„Jsem vzrušen a překvapen,“ reagoval spontánně Milan Antropius z Příbrami, když jej zástupci botanické zahrady odchytili, jen co vstoupil do areálu venkovní expozice. Že je dárkový balíček v dobrých rukou, o tom svědčí i fakt, že sympatický mladý blonďák je profesí zahradník, specializující se na skalničky a trvalky.

V této době se můžete v zahradě seznámit s krásnými porosty ladoněk, puškinií, modřenců, a řadou dalších cibulovin. Cibulové a hlíznaté rostliny jsou jednou z jejich druhově nejpočetnějších sbírek. Neméně zajímavý je sortiment tulipánů, narcisů a hyacintů. Právě teď vykvétají i některé bramboříky patřící do čeledi prvosenkovitých. Nejvíce zástupců má čeleď rostlin liliovitých. Velmi zajímavé jsou i česneky jichž roste v přírodě na 500 druhů, třeba u česneku karatavského rozhodně nepřehlédnete jeho velké květenství.

V rámci akce „Seznamte se s botanickou zahradou“ na téma Hajní květena v zásobní zahradě, byla mimořádně k nahlédnutí i zásobní část trojské botanické zahrady, která zůstává povětšinu roku uzavřena. K vidění byla i škornice, exotická krasavice, rostlina obsahující řadu látek s využitím v lékařství: k prokrvení, zlepšení činnosti mozku a krevního oběhu. Používá se při neplodnosti, revmatu, artritidě, bolestech v kříži, kolenou, kašli, bronchitidě, astmatu, zeleném zákalu, vysokém krevním tlaku, k tonizaci ledvin a jako afrodiziakum zejména pro muže. (Naštěstí se návštěvníci botanické zahrady nechtěli přesvědčit o účincích škornice na místě…)

„Ropucha sedící na levém rameni čarodějnice je jednou z podob, přisvojenou ďáblem…,“ stojí v odborných knihách. V Botanické zahradě by těch ropuch bylo třeba 76, přesně tolik totiž zahrada zaměstnává žen… Hlavně pro ty, kdo mají pro strach uděláno, bylo určeno v sobotu 30. dubna „Pálení čarodějnic“ ve venkovní expozici. „Sabaty a extáze čarodějnic a vlkodlaků se sice běžně odehrávají v tajnosti nebo jen v malých skupinkách kompliců, ale my už se nehodláme skrývat,“ připustila jedna ze zahradních, vysoce postavených trojských čarodějnic.

„Kam se netřesky vysadí, tam blesk netříská,“ připisovali naši předkové prý magickou sílu rostlinám, tvořícím barevné růžice. Botanici vědí, že rodový název Sempervivum je odvozen z latinského semper = stále a virus = živý. Dovědět se mnohem více o těchto vytrvalých rostlinách, které sice po odkvětu odumírají, ale zanechávají po sobě silné potomstvo, máte na Výstavě netřesků. Od 5. do 16. května od 9 do 19 hodin se netypickým výstavním sálem stane terasa u kaple sv. Kláry, která je součástí venkovní expozice zahrady. Protože sbírka botanické zahrady v Troji čítá v současné době kolem 1000 taxonů, bude se nejen na co dívat, ale i co kupovat (výstava je prodejní až do vyprodání zásob). Navíc bude zájemcům o pěstování netřesků ochotně poskytnuta odborná rada.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006