O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pražské jaro startuje

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 11. 05. 2005

Ač tomu počasí moc nenasvědčuje, ve čtvrtek 12. května začíná jubilejní šedesátý ročník festivalu Pražské jaro. A hned v úvodu se čeká bomba.

Mělo by se jí stát vystoupení proslulého tělesa, jednoho z nejvýznamnějších orchestrů naší doby – London Symphony Orchestra, který pod taktovkou Sira Colina Davise provede tradiční zahajovací skladbu Bedřicha Smetany „Má vlast“. Ale i tradice se bourají, takže zřejmě tyto kultovní české symfonické básně zazní na zahajovacím koncertu naposledy. Už příští rok se odsunou na program až druhého koncertu. Stejně tak se letos boří i jiná tradice – slavnostní zakončení nebude Beetvenovou „Devátou“, ale kombinací třetí symfonie „Eroica“ s Dvořákovou Osmou symfonií.

Pražské jaro se také (jak už je několik let zvykem) roztahuje i mimo tradiční koncertní prostory a otevírá dramaturgii do šíře. Logicky se nebrání jakékoli dobré hudbě, ať už se řadí k jakémukoli žánru. Kromě obvyklých symfonických a komorních koncertů, mezi jejichž vrcholy bude bezesporu patřit kromě již zmíněného zahajovacího koncertu i recitál Dagmar Peckové, vystoupí v Mercedes Foru bratři Ebenové či v Divadle Archa v rámci Etnomaratonu skupina Gangbé Brass Band z Beninu.

Příjemným dárkem pro příznivce Antonína Dvořáka pak je vydání vícekanálového nosiče s nahrávkou oratoria Svatá Ludmila, které s velkým ohlasem zaznělo na loňském ročníku festivalu.

Od 12. května do 7. června bude tedy Praha opět plná hudby. Ale i tance (protože součástí festivalu jsou i vystoupení v Divadle Ponec) či divadla (podruhé a naposledy bude možno shlédnout v Národním divadle celou tetralogii Richarda Wagnera „Prsten Nibelungův“).

Dobrou zprávou je, že zbývá ještě zhruba třicet procent vstupenek – ovšem na zahajovací koncert se patrně už nikdo další nedostane.

Pro mne osobně ale festival začal už v pondělí devátého. Měl jsem totiž možnost vidět velmi pěkný dokument Pavla Kouteckého „Každý rok je v Praze jaro/Každý rok je Pražské jaro“. Cituplný, zaujatý a netradiční pohled do zákulisí festivalu uvede Česká televize 19. 5. od 20.00 na ČT 2. Doporučuji určitě shlédnout všem, kteří mají rádi hudbu, lhostejno jakou.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006