O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Siegfried zvítězil

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 11. 05. 2005

Třetí částí pokračovala v neděli 1. května tetralogie Richarda Wagnera Prsten Nibelungův.

Až symbolicky k tomuto dni se zpívalo o lásce, ale také o nenávisti, statečnosti a vizi budoucnosti. A zpívalo se opět krásně.

Národním zněly bohaté, silné hlasy, které na našich scénách neuslyšíme. Že by to Smetanovy opery nevyžadovaly? Nebo jsme si už tak zvykli na průměrný až podprůměrný výkon našich zpěváků? Vstup Wotanův (John Wegner) v prvním dějství byl tak impozantní, že jsem si chvíli připadal jako v opeře světové úrovně. A ona také světová byla, škoda jen, že ne z české dílny.

Brünnhilde odpovídala přenesenému slova smyslu – byla to kyrysarka, ale s krásným, barvitým hlasem. A když se z temnoty hlediště ozval hlas ptáka (Romana Noack), hlediště se s trhnutím zachvělo. Jako nejslabší vycházel opět Mime, i když i ten byl příjemný k poslochání.

Na stylizovanou scénu (tentokrát Fafnerova lesu a divoké krajiny na úpatí skalisek) si snad už zvykl i největší škarohlíd a přijal ji jako jednoduchou, ale krásnou, kostýmy ovšem vytrvaly u své nevyhraněnosti.

A (opět) stojí za zmínku skvělý výkon dirigenta Johna Fioriho, který vybičoval jindy mdlý a chybující orchestr Národního divadla k nebývalým výkonům.

Kdo neviděl, o hodně přišel. Stojí za to, pozeptat se v pokladně ND – několik vstupenek na závěrečnou část 14. května ještě zbylo. A možná by se našly i na druhé uvedení řady v rámci Pražského jara.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006