O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Big Brother vstupuje na obrazovky

autor : Redakce , vydáno : 12. 05. 2005

Vzor všech reality show vstupuje na český trh. Televize Nova se dohodla s nizozemskou společností ENDEMOL na nákupu reality show Big Brother (Velký bratr). Jedná se o nejrozšířenější, nejsledovanější a nejznámější reality show, kterou ve světě doposud sledovaly více jak dvě miliardy diváků.

Televize Nova se dohodla s nizozemskou společností Endemol na nákupu reality show Big Brother. Podobně, jako je v žánru soutěžních pořadů soutěž Chcete být milionářem? výjimečná a existuje řada jejích napodobenin, je Big Brother považován za opravdový originál v žánru reality show. „Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli pro nákup tohoto formátu byl právě fakt, že jsme divákům chtěli přinést originální verzi, stejně jako u reality show Česko hledá SuperStar, kdy jsme měli možnost vybrat si mezi originálem a kopií a vybrali jsme si originál,“ vysvětluje generální ředitel TV Nova Petr Dvořák a dodává „Dalším z důvodů bylo také to, že Endemol vystupuje právní cestou proti kopiím, které vychází z tohoto formátu a Nova tuto myšlenku podporuje.“ Reality show Big Brother nabízí emoce, drama, humor, romance, konflikty, napětí i konkurenční boj mezi účastníky. „Jejím zařazením do programu televize Nova tak vstupuje na český trh opravdový celospolečenský fenomén, který určitě zasáhne i české domácnosti, jejich všední životy a emoce, jako tomu bylo v mnoha jiných zemích, kde již byla uvedena. Navíc Big Brother není jen televizní show, ale skutečně multimediální projekt,“ říká mluvčí TV Nova Veronika Šmítková.

Big Brother byl poprvé uveden holandskou televizní stanicí v září roku 1999 a jeho vysílání doprovázel velký ohlas nejen mezi televizními diváky, ale také mezi televizními odborníky a novináři. Od té doby tuto reality show, jejíž název je odvozen z románové fikce George Orwella „1984“, která symbolizuje všudypřítomný dohled státní moci nad životem jednotlivce, mohly ve světě sledovat více jak dvě miliardy diváků. O kvalitě této reality show také svědčí zisk ocenění „Mezinárodní formát roku“ na 43. televizním festivalu v Monte Carlu v roce 2003.

Big Brother je klasickou denní reality show, kterou vystihuje pět elementů: návrat k přírodě, žádný kontakt s okolním světem, plnění zadaných úkolů, zpovědní místnost a vyřazovací systém. V klasickém modelu bydlí deset dobrovolníků, kteří se před počátkem celé show neznali, ve společné vile po dobu 15 týdnů. Život této skupiny je sedm dní v týdnu, 24 hodin denně, sledován desítkami televizních kamer, které jsou umístěny všude, včetně sprchy. Účastníci reality show si během svého pobytu sami vaří, uklízejí, pečují o domácnost a také musí plnit zadané úkoly různého charakteru. Za jejich splnění dostávají speciální body, které slouží pro nákup potravin, případně dalších věcí.

Reality show začíná nastěhováním všech účastníků do společné vily, která je od okolí izolována tak, aby neměli žádný styk s okolním světem. V celém objektu jsou namontovány desítky speciálních kamer a mikrofonů, které natáčejí každý jejich pohyb. Důležitou roli hraje tzv. zpovědní místnost, která slouží pro komunikaci produkčního týmu s jednotlivými účastníky, aniž by je mohl někdo z ostatních slyšet. Součástí vily také bývá zahrada s malou zahrádkou na pěstování zeleniny a rovněž moderní studio, kam jsou napojeny všechny kamery a kde také vznikají denní sestřihy.

Hlavním principem reality show je vyřazování účastníků ze hry, neboť jen ten nejlepší získává finanční výhru. V lichém týdnu se účastníci navzájem nominují na vyřazení (za nepřítomnosti ostatních ve zpovědní místnosti). Ze dvou účastníků s nejvyšším počtem nominací pak vyberou televizní diváci v následujícím týdnu prostřednictvím hlasování na základě svých sympatií či antipatií jednoho, který musí vilu opustit. V závěru, kdy ve vile zůstávají pouze tři účastníci, rozhodují diváci hlasováním o vítězi. Vítězný účastník s nejvyšším počtem hlasů získává finanční výhru. Diváci televize Nova budou mít možnost sledovat sestřih toho nejzajímavějšího, co se mezi účastníky reality show za den odehrálo, vždy pětkrát týdně v podvečer. Kromě toho bude dvakrát týdně v prime time vysílána živá show. V nočních hodinách pak budou moci diváci shlédnout sestřih těch nejkontroverznějších scén, které nemohou být vysílány před 22:00 hodinou.

Historie:

Počátek vysílání reality show Big Brother se datuje na září 1999, kdy jej poprvé uvedla holandská televizní stanice. Následovaly další země: 1. března 2000 jej uvedla německá stanice RTL II a další země západní Evropy. V létě 2000 byl také uveden v USA na stanici CBS. Ve východní Evropě se objevil poprvé v Polsku na stanici TVN na podzim roku 2001. Celkem byla vysílána ve více jak 25 zemích světa, v mnoha z nich byl Big Brother vysílán ve více sériích. Dodnes bylo vysíláno přes sto sérií po celém světě. Celý formát také prošel vývojem, po klasických verzích přišly speciální verze s celebritami (Big Brother VIP) nebo Big Brother – Bitva, ve které je celá vila rozdělena na dvě části: luxusní s plným komfortem a chudou s minimálním vybavením. V této verzi účastníci mezi sebou bojují také o žití v luxusní části.

Tisková zpráva NOVY

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006