O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Světový romský festival KHAMORO 2005

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 12. 05. 2005

Romská kultura má své specifické a nezastupitelné místo v mozaice světových kultur. Je stylově vyhraněná a přesto výrazově různorodá, reflektující zemi svého vzniku.

Festival se v České republice uskuteční již posedmé a je jedinečnou příležitostí seznámit se s bohatstvím a mnohovrstevnatostí romské kultury.

Letošní ročník festivalu Khamoro (www.khamoro.cz), což v překladu z romštiny znamená „sluníčko“, proběhne ve dnech 23. – 28. 5. v Praze s pestrým programem, kterého se zúčastní špičkoví umělci z osmnácti států celého světa (Česká republika, Brazílie, Makedonie, Finsko, Rumunsko, Bulharsko, Rakousko, Indie a další).

23. – 25. 5. proběhnou tři koncerty gypsy jazz v Jazz Clubu Reduta, 26. a 27. 5. dva koncerty tradiční romské hudby v klubu Roxy a 28. 5. slavnostní galakoncert ve velkém sále Lucerny, na němž vystoupí všechny zúčastněné skupiny.

Mezi zajímavosti Khamora 2005 bude patřit také výstava romských krojů a loutek z Finska, fotoportrétů Romů v nadživotní velikosti z Nizozemí a pětidenní filmová přehlídka vybraných českých a zahraničních filmů romských autorů nebo s romskou tématikou. Úplnou programovou novinkou festivalu bude celý den věnovaný romské kultuře z jednoho státu – v roce 2005 to bude „Den maďarských Romů“ pořádaný v Maďarském kulturním středisku. Zájemci budou moci navštívit přednášku o historii a kultuře maďarských Romů, zhlédnout výstavu obrazů maďarských romských malířů a celovečerní film s romskou tématikou.

Všechny akce, které se v rámci festivalu Khamoro 2005 uskuteční, směřují k jednomu cíli, jímž je boj proti projevům rasismu, xenofobie, ochrana lidských práv a tolerance vůči menšinám, zvláště vůči Romům.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006