O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pokus, který by každý neustál

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 13. 05. 2005

„?izinci“ se jmenoval pouze jednodenní (hodinový) experiment, který zkusil a zažil v úterý 3. května Jiří David.

Mongolka (místo Číňanů, kteří si netroufli), Vietnamec z tržiště, karlínský slovenský Rom a Vasil (asi Ukrajinec). Co spojuje tyto čtyři lidi, zástupce různých etnických skupin žijících v Praze? Právě to „odlišné“ etnikum. Jiří David si přespříliš dobře uvědomuje uzavřenost českého lidu, bujející xenofobnost, netoleranci, nesnášenlivost. Pokusil se ukázat v hodinovém experimentu rozdílné (a přitom tak blízké) přístupy různých kultur ke stejnému úkolu. A (řečeno jeho vlastními slovy) „pokusit se rozpustit vlastní ego“.

Experiment spočíval v tom, že na stěnu karlínské haly v Pernerově ulici (mimochodem unikátní prostor v minulosti už využitý festivalem Čtyři dny v pohybu bude zanedlouho hostit i „konkurenční“ pražské Bienále) umístil čtyři vlastní plátna nemalé hodnoty. A ke každému postavil zástupce jednoho etnika se dvěma plechovkami barev – bílou a černou. Měli hodinu na to, aby jeho dílo dotvořili či přetvořili.

Diváci se skutečně nenudili. Přecházeli od jednoho plátna k druhému a sledovali postup změn. Fascinující byla zvláště Mongolka. Uvolnila svoji tryskající fantazii a během hodiny vlastně vytvořila čtyři neustále přemalovávané projekty.

Měl to být i symbol prolínání kultur. Pokud ano, stojí za zmínku, že dva autoři tu původní českou úplně vymazali… A jak bolí rozpouštění vlastního ega? To David neprozradil. Během té osudové hodiny, kdy mizely jeho obrazy, se raději bavil s přáteli a k plátnům se moc nepřibližoval. Stejně tak není jasné, co se s obrazy stane dál. Možná se objeví na nějaké aukci, možná se stanou součástí jeho vlastní sbírky.

Tečka za zajímavým experimentem se nekonala.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006