O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ojedinělá filatelistická výstava světového internetu

autor : Redakce , vydáno : 16. 05. 2005

Již 20. exponátem nesoutěžní světové filatelistické virtuální výstavy "EXPONET" se stal exponát Čechoameričana Henry Hahna z amerického Fairfaxu (VA). Na internetový EXPONET poskytl exponát "ČESKOSLOVENSKO 1918—1938" http://www.japhila.cz/hof/.

Na deseti výstavních rámech, což na Exponetu prezentuje 160 stran kvalitních reprodukcí, přináší klasický obsah takzvaného Prvního Československa, jak se mezi filatelisty říká meziválečnému období našich dějin. Jsou to především předběžné celistvosti (dopisy) a revoluční přetisky na známkách, vzniklé přetištěním rakouských a maďarských známek nápisy v češtině; dále velmi vyhledávanou Skautskou poštu a první oficiální vydání československých známek — Hradčany. Ty jsou pojaty ve všech tiskových variantách; dále přetisky "PČ 1919". Nechybí žádné z pozdějších vydání, např. Zemědělství a věda, T. G. Masaryk a jiné. V Hahnově exponátu najdete i novinová vydání a poštu československých sibiřských legií. Hahn za exponát získal mnoho zlatých medailí — naposledy na Světové filatelistické výstavě v Singapuru 2004. Již po desetiletí patří k velkým osobnostem světové filatelie. Hahnovy kořeny sahají do Brna a Telče, s rodiči emigroval těsně před válkou do USA. Zde se v 60. letech stal předsedou americké krajanské filatelistické společnosti. Henry Hahn je členem desítek světových filatelistických společností, jurymanem, znalcem; mnohokráte zastupoval USA jako národní komisař na mezinárodních výstavách. Na Evropskou výstavu BRNO 2005 osobně přivezl i své další exponáty: "Předznámkové dopisy z našeho území" a "Potrubní pošta v Praze a ve Vídni".

EXPONET přináší celou řadu špičkových exponátů světové filatelie: "Hradčany" od George Wilhelmse z BRD, "Dánské dopisnice 1871—1905" od Larse Engelbrechta, "Padělky českých poštovních známek a dopisnic" — společné exponáty Poštovního muzea a Komise znalců SČF, "Poštovní historie Zakarpatské Ukrajiny" od nizozemského sběratele Jana Verlega, "Revoluční přetisky po II. světové válce" Václava Bláhy, "Československo — Novinové známky 1920—23" od Rakušana Gerharda Hanacka, "Poštovní historie Brna 1638—1875" jak ji vidí Hans van Dooremalen z Nizozemska nebo exotickou japonskou klasiku "Koban"…

Světově ojedinělý projekt trvalé filatelistické výstavy má po celém světě své nadšené příznivce i skeptiky. Zatímco ti první oceňují zejména možnost z pohodlí svého bytu prohlížet kdykoliv chtějí kvalitní exponáty s vynikajícím a dnes již nevídaným filatelistickým materiálem, které by jinak neměli ani možnost vidět, ti druzí upozorňují na aspekt odlivu návštěvníků z filatelistických výstav a dokonalou "známost" materiálu, což může přitáhnout nechtěnou pozornost. Argumentů pro a proti je velké množství a každý si může vybrat podle svého. Zmiňme však aspekty, které hovoří za vše: filatelistický materiál je citlivý na světlo — proto nemůže být fyzicky často a dlouho vystavován. Navíc hrozí poškození, záměna či zcizení při manipulaci. Virtuální materiál je však citlivě oskenován a jednou provždy přístupný komukoliv odkudkoliv. Právě v těchto dnech se na provozovatele virtuálního on line magazínu "japhila", jehož je EXPONET součástí, obrátila rodina známého norského sběratele, vystavovatele a jurymana Paula H. Jensena. Jeho exponát "Celiny Norska" (dopisnice Norska) byl mj. vystaven v nesoutěžní třídě členů jury již na Světové výstavě poštovních známek PRAGA 1988. Paul H. Jensen již nežije, avšak příbuzní požádali o trvalé vystavení exponátu právě na virtuální výstavě EXPONET. To jsou pohnutky a důvody, aby český filatelistický internet dosáhl ještě většího mezinárodního vzestupu než dosud.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006