O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Po šedesáté začal festival

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 16. 05. 2005

Pražské jaro patří k přelomu jara a léta jako máloco. Letos mělo být jeho zahájení o to významnější, že se představil jeden z nejlepších světových orchestrů London Symphony Orchestra.

Čekala se bomba. Ale ta nevybuchla. Už o přestávce byla cítit v publiku jistá rozladěnost, která je ale vždy obvyklá, když naši „tradiční českou muziku“ servíruje národu nějaký cizinec. My, odchovanci Talicha a Neumanna máme zažitého Smetanu v určité ustrnulé podobě a jen těžko přijímáme experimenty cizáků. Jenomže tentokrát nešlo ani tak o experiment, jako o podivnou a tonálně ne vždy dobře zvládnutou interpretaci předlohy.

Dirigent světového jména sir Colin Davis se snažil udělat z Mé vlasti tak trochu drama, ale orchestr ho ne zcela poslouchal. Měl potíže s intonováním (zvláštně ve flétnách) a výkon zachraňovaly jen skvělé dechy. Z Mé vlasti se vytratila zpěvnost a i souvislost jednotlivých vět.

Letošní zahajovací koncert jistě opět rozpoutá debatu o tom, zda setrvávat u tradice a zahajovat vždy Bedřichem Smetanou, diskuse se určitě opět povede i o tom, zda by Mou vlast neměla hrát výhradně Česká filharmonie, byť s hostujícím dirigentem. To ale podle mého názoru není cesta vpřed – ono zkrotit Filharmonii, aby hrála jinak, než má zažito, stojí mnoho úsilí a dlouhodobé práce. Já sám nejraději vzpomínám na rok 1996, kdy zahajovali London Classical Players pod vedením Rogera Norringtona. Hráli na dobové nástroje a Smetana zněl „jinak“, jak mu vyčítali jeho četní kritici. Letošní koncert zněl také „jinak“, ale o mnoho hůře.

Ovace ve stoje, které orchestru a dirigentovi poskytli diváci (převážně však z řad cizinců a „sponzorů“) si po tomto večeru takto slavné těleso rozhodně nezasloužilo.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006