O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


BEGAN 2005: síla a mohutnost koní na Hradčanech

autor : Redakce , vydáno : 27. 05. 2005

Návštěvníkům Orlických hor se již tuto sobotu, 28. května od 9.00 hodin naskytne ojedinělá podívaná na mohutné pracovní koně, plnící nejrůznější soutěžní úkoly či cválající v těžkých formanských vozech v rámci druhého ročníku speciálního soutěžení „BEGAN 2005“. Poprvé v republice se zde, na Hradčanech v Pěčíně, zároveň odehraje Mistrovství žen v „chladnokrevném sportu“ a pod dohledem televizních kamer je připraveno i společné vystoupení koní a brazilského bojového tance Capoeira.

„Závody „chlaďasů“ jsou vysoce adrenalinovou záležitostí, kterou se vám nepodaří vidět kdekoliv. U nás na Hradčanech se každý rok snažíme o něco nového a jedinečného, a tak kromě samotných soutěží chystáme i speciální překvapení. V letošním roce se podíváme do historie, ladnost a půvab divákům např. předvedou dámy v bočních sedlech a dobových kostýmech. Naprostým unikátem bude ovšem v případě dobrého počasí odpolední společné vystoupení koně a bojového tance Capoeira, z jehož choreografie samozřejmě předem neprozradíme více“, říká Jindřiška Svobodová, pořadatelka celé akce.

Na start letošních závodů v Pěčíně se postaví rekordních 21 startovních dvojic. Divákům předvedou razantní „formanskou jízdu“ v technicky náročné překážkové trati, svou zručnost v přibližování dřeva i královskou disciplínu – těžký tah, kdy na speciálních saních přepravují náklady o hmotnostech, převyšujících 1.000 kg.

Vůbec poprvé v České republice budou o titul Mistryně na Rychnovsku soutěžit ženy. „Jejich kvalifikací je přímo práce v lese, kterou provozují každý den stejně jako jejich mužští kolegové“, sděluje Helena Görnerová z pořadatelského týmu. „Je potěšující pro oko a překvapující pro věci neznalého člověka, s jakou lehkostí a přitom důsledností vedou své koně. V našem putovním poháru, seriálu těchto soutěží, dokonce umí zamíchat celkovým pořadím! V rámci BEGANA budeme hodnotit i dvojici žena-kůň, která nejvíce zaujme porotu svým souladem a zevnějškem.“

Svůj prostor dostanou i děti, které v sedlech poníků zabojují na trati „formanské jízdy“, akci svou účastí opět podpoří paní senátorka Václava Domšová a chybět nebudou ani další známé osobnosti. „Tradičně dobrou spolupráci máme díky charakteru akce se zástupci televize NOVA, která opět přinese záznamy BEGANA všem, kdo se nemohou dostavit osobně, v pondělní Snídani“, říká Jindřiška Svobodová a jedním dechem dodává „žádný záznam však nemůže plně zprostředkovat pocity, které se vás zmocní při bezprostředním sledování obratnosti a umu těchto krásných zvířat.“

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006