O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Správná lékárnička na dovolenou

autor : Redakce , vydáno : 27. 05. 2005

Teplo a spousta informací o nebezpečí cestovních průjmů, zrádných infekcích a prospěšném očkování – to vše je neklamným znamením toho, že se blíží doba, na kterou se všichni tak těšíme, tj. léto a dovolené. Nenechávejme tedy nic náhodě a přibalme do kufru také vše, co nám může pomoci vyrovnat se drobnými oděrkami, spáleninami od slunce a nečekanými nemocemi. A nezapomeňme raději také na nějaký přípravek, který pomůže žaludku vyrovnat se s nezvyklou cizokrajinnou stravou či naopak s poněkud jednotvárnými jídly ukuchtěnými kdesi na malém vařiči v kempu.

Měla by to být jednoznačně lactobacily, ale nevybírejte je jen tak bezhlavě. Na trhu je přípravků, které je obsahují, kvanta, ovšem jen některá mohou splnit to, co od nich na dovolené očekáváte. Nejvhodnější jsou potravinové doplňky s obsahem vybraných symbiotických (spolupracujících) laktobacilů. Beze sporu k nim patří Symbi-lakt® Laktobacily, které jsou v jedné tabletě přípravku obsaženy (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus delbrueckii subsp. Bulgaricus) totiž v organismu vzájemně spolupracují. A právě to je zárukou, že si poradí i s nezvyklou stravou, která by jinak v trávicím ústrojí vyprovokovala hotové pozdvižení. Symbi-lakt® udržuje střeva plně funkční a podílí se na správné tvorbě stolice. Postará se o dobré vstřebávání živin z potravy a správné vylučování odpadních látek. Potlačuje množení plísní, mimo jiné nechvalně známé plísně Candida albicans, která způsobuje nejenom průjmy, zácpy a další zažívací potíže. Navíc se tato plíseň rozšiřuje do dalších částí těla. K napadení plísní může dojít v plicích, na pokožce, pod nehty či v ženských pohlavních orgánech.

A nejen to – tři laktobacily v jedné tabletě Symbi-lakt® poslouží i jako prevence před nečekanými nemocemi, které by nám mohly zkazit celou dovolenou. Důsledkem činnosti laktobacilů je totiž posilování obranyschopnosti organismu, a to i v případě alergických onemocnění jak kožních forem, tak alergií dýchacích cest.

Co by tedy všechno měla obsahovat cestovní lékárnička?

Přizpůsobte svou cestovní lékárničku délce pobytu, způsobu cestování a počtu osob, kterým bude sloužit. Vyrážíte-li za exotikou, navštivte pracoviště cestovní medicíny nebo hygienickou stanici a zjistite si, jaká očkování budete potřebovat. (Neodkládejte to na poslední chvíli, některá očkování je třeba provádět i mnohatýdenním předstihem!) Nezapomeňte také na zdravotní pojištění.

Cestovní „první pomoc“

*Problémy mohou nastat už v průběhu cesty do zahraničí, proto si s sebou vezměte léky proti kinetóze - Nokinal, Kinedryl nebo žvýkačku Travel-Gum.

*Kromě léků, které trvale nebo příležitostně užíváte, nezapomeňte na základní potřeby pro první pomoc - tlakový obvaz, sterilní obinadlo, náplast, antiseptikum, elastické obinadlo a dezinfekce pro ošetření drobných poranění.

*Nezapomeňte léky proti alergiím - Fenistil gel, nosní *V lékárničce cestovatele by určitě neměly chybět léky proti teplotě a bolesti - Paralen, Acylpyrin, Ataralgin, Ibuprofen.

*Přímo „životně důležité“ mohou být i léky proti průjmům - Imodium, Smecta)

a prostředky chránící vás proto zažívacím potížím - Symbi-lakt).

*Nepodceňujte přibalení repelentních a insekticidních prostředků – Autan, Pif Paf, Bayrepel, repelentní Indulona

*Důležité jsou léky proti spáleninám (Panthenol) a k ošetření očí (Opthalmo – Septonex)

*Ženy by si vždy měly přibalit prostředek proti vaginální mykóze (Gynlakt – lze jej použít i proti plísním na jiných částech těla, Tantum Rosa, Canesten)

*V některých případech dbejte na antimalarická profylaxe, tj. lék nebo jejich kombinace léků, kterou pro danou oblast doporučí lékař. S ním se současně poraďte o vhodných antibiotikách, která v případě potřeby použijete jako lék proti infekcím (angína, zápal plic, zánět močových cest).

*Nezapomeňte, že Infekci můžete získat také z vody, nemůžete-li ji převařovat nebo koupit v originálním neporušeném balení. K úpravě vody může sloužit desinfekční prostředek PHAR–X aqua, Aqua Steril nebo Sanosil (v zahraničí Mikropur, Halazon, Sterotabs).

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006