O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Marcela Mikulášková – Korále okolo hrdla

autor : Veronika Coufalová , vydáno : 01. 06. 2005

Jedná se o posmrtný debut brněnské činoherní herečky, režisérky a básnířky. Verše jsou plné vyzrálosti, dokonalosti s mystickými vjemy a i osamělosti. Nejvíce vás upoutá a možná i zarazí střídání mužského a ženského rodu třeba i v rámci jedné básně.

Verše jsou „nabité“ tajemností, která intenzivně graduje. Odráží se zde i autorčiny životní zkušenosti – rozvod, nezaměstnanost, milenecké vztahy a v neposlední řadě také smrt milovaného otce, kterého ztratila již v 15 letech.Právě role otce je hlavním motivem sbírky.

Básně byly vydány bez konzultace s autorkou. Zůstala, ale původní forma básní.

Určitě stojí za přečtení a zamyšlení se nad textem i životem samým.

A na závěr slova Zdeňka Plachého v doslovu vypovídají o epické hodnotě díla:

„Nemívám obvykle důvěru k tomu, když se odvozuje hodnota tvorby z reálií umělcova života. V tvorbě Marcely Mikuláškové je však krajní intenzita jejích osobních prožitků podstatná. Bez její kultivovanosti, vzdělanosti a rozhledu by samozřejmě takováto poezie nikdy nevznikla. Básnířčino přesné, blakeovské balancování mezi banalitou a hlubokými kosmologickými motivy a mystickými vjemy, působivá hra s identitou, kdy ich-forma některých textů střídá rody, dokonce i v rámci jediné básně — to vše jistě zasluhuje pozornost už samo o sobě.“

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006