O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Výstava fotografií Herberta Slavíka

autor : Redakce , vydáno : 04. 06. 2005

Výstava představí 90 velkoformátových fotografií, které pořídil Herbert Slavík především z olympijských her, jichž se zúčastňoval jako fotoreportér už od roku 1992. Tentokrát však nepůjde o reportážní fotografie, které jsme zvyklí vídávat u novinových článků z olympiád.

Také název HRY zde nepoužívá Herbert Slavík pouze ve smyslu her sportovních, olympijských, ale i v přeneseném slova smyslu. Jako HRY s kompozicí, HRY s barvami, HRY s těly, HRY s emocemi, HRY se světlem a stínem…

Mám zkrátka potřebu vidět i hezké věci. Lidé mají snít. Musí si nějak kompenzovat ten každodenní střet s realitou. A takovou kompenzaci mohou, kromě jiného, přinášet i pěkné fotky. Možná jsem až příliš velký romantik, ale já opravdu nevím, proč bych měl fotografovat ošklivé věci, když mohu zachycovat krásu.

Herbert Slavík

EMOCE

Baví mě na sportu škála emocí, které s sebou přináší zápolení na sportovištích. Nezajímají mě boje o vteřiny, metry, góly a body, zajímá mě to, co je předtím a potom. Klidné, do sebe uzavřené tváře soustředění a potom, po všem, gejzíry radosti vítězů, některé afektované až hysterické, jiné niterně prožité projevy štěstí. A na odvrácené straně, mimo hledáčky kamer a diváků, smutek, slzy a pláč.

EROTIKA

Ženy mne inspirují. Také proto mám rád sport a často k němu unikám. Jako voyeur, který zpovzdálí, schovaný za kamerou, pozoruje ztepilá těla závodnic Venus Williamsové, Marion Jonesové, Marie-Jose Perecové, Anastasie Myskinove, Inge de Bruijnove a řady dalších, na startu často anonymních žen, ve kterých je něco přitažlivého, živočišného, vzrušujícího a zároveň zranitelného. Tak nějak si představuji kalokagathii, řecký ideál krásy.

BARVY

Mám rád barvy, barevnost a pestrost sportovišť, červený tartan, antuku, modř bazénů a moří, zelenou barvu čerstvě sestřižených greenů, jezdeckých kolbišť, ale nejraději mám zimní krajinu. Hory a lyže, rychlost, adrenalin, bílá a modrá.

SVĚTLO

Tolik podob může mít jeden jediný děj nebo objekt v průběhu jednoho dne, měsíce, roku. Podoby toho, co vidíme, určuje světlo, v jakém světle jsme a v jakém světle se na věci kolem nás díváme. Světlo, stejně jako život, je zázrak. Pomocí světla přenáším své pocity na diváka. Dramatické hry světla a stínu, děj odehrávající se při východu nebo západu slunce, dlouhé stíny vytvářející dramatický náboj, atmosféru něčeho výjimečného. Celé to trvá několik minut. Jsem v úctě ke světlu.

KRÁSA

Sport je pro mě především divadlem. Krásným divadlem, přehlídkou urostlých těl mužů a krásných žen. Nabitý emocemi a barvami. Oslavou krásy lidského bytí.

TICHO

Při sportu relaxuji, odpočívám. Jsem uzavřený do sebe, nekomunikativní, vyžívám se ve fotografování detailů při práci s teleobjektivem. Nenápadně, nikým nepozorován, pronikám do hloubi běhajících, skákajících, potápějících se těl, bez komunikace s nimi, jsem tichým pozorovatelem dějů. Čekám na ten správný okamžik, kterým chci vystihnout atmosféru té chvíle, atmosféry a prostřednictvím obrazu jej přenést dál. Nechat diváka snít.

Pořadatelem výstavy je hlavní město Praha.

Zmenšená část výstavy bude vystavena pod stejným názvem v Českém centru v Paříži od 15. záři do 30. října 2005.

Pro milovníky umění, kterým nebude stačit pouze si fotografie prohlédnout ve výstavních prostorách, ale kteří by si jejich část rádi odnesli domů, bude připravena i stejnojmenná kniha Jeux, Games, Hry. Ta bude běžně k dostání v knihkupectvích. Její vydání pro nás okomentoval režisér Igor Chaun: „Děkuji za možnost prohlédnout si tyto fotografie a připojit k nim pár slov. Fascinuje mne zde ta pokora, ta služba, kterou cítím z obrazů na těchto stranách. Herbert nesoutěží se svými objekty, on je zaznamenává s láskou. Jako bych po hranách a liniích zobrazovaných těl cítil jejich vyzařování, lehké fosforeskování, skutečný a neztajený lidský rozměr, který se nepolekal, že nějaký Herbert stiskl spoušť. Ono je asi i pro fotografování důležité být dobrým člověkem. Objekt to cítí a zůstává otevřen, byť hovoříme o setině, možná tisícině okamžiku, o fotografované bytosti zdánlivě plně soustředěné na svůj fyzický a morální výkon. Asi je to opravdu tím, že Herbert přistupuje k záznamu každé chvíle se zvláštní pokorou a láskou. Citlivému příjemci pak poselství předává, a umožňuje nám tak radovat se POSPOLU, z toho, že jsme - jedni sportovci, druzí diváci - všichni LIDÉ…“

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006