O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


DENÍK - Už je nadobro pryč

autor : Bohumil Procházka , vydáno : 06. 06. 2005

Rozchod s mojí přítelkyní přišel nečekaně jako policejní Krištof z Policejního prezídia. Ještě den předem jsme si volali a domlouvali se na víkend. Chtěli jsme jít na večeři do jedný moc hezký restaurace. Druhý den bylo všechno jinak. Urážky, nadávky a výčitky. Nejvíce mě asi dostala ta, kde si stěžovala, že mi jako vysokoškolákovi vůbec nerozuměla.

Bránil jsem se všemožným vulgárním slovům, ale nic. Nakonec jsem jí to tak trochu vrátil – že jsem jí jako vyučené prodavačce taky nerozuměl. Chvíli byl klid, ale nedalo mi. Musel jsem vědět, co se jí tak najednou stalo. Vzal jsem telefon a vytočil její číslo – nebrala ho. Podruhé – také nebrala. Potřetí – nebrala, ale za hodinu volala zpět. Bohužel jsem ale měl přednášku z práva, takže nic. Napsal jsem jí to esemeskou. Po několika málo minutách volalo jiné číslo. Stejný operátor, který měla ona. Jako novinář jsem v tom viděl jistou souvislost. I teď jsem to musel „típnout“. Za pět minut přišla zpráva – z neznámého čísla. Celý obsah není třeba zveřejňovat, jen jednu větu, která tam byla – Jsem otec Evy. Měl jsem chuť praštit mobilem. A protože jako vysokoškolák jsem „chytřejší“ než vyučená prodavačka, musel jsem si říct, moudřejší ustoupí. Jen co jsem dočetl zprávu jsem začal mazat všechno, co by mi ji kdy připomínalo. Její telefonní číslo, všechny zprávy, i číslo jejího fotra a další, co mě ten den prozváněly. Odložil jsem mobil na lavici, zhluboka si vydýchnul. Chvíli jsem znechuceně čuměl jako tele na nový vrata. Pořád jsem si to rovnal v hlavě. Náš právník přenášel rodinné právo a já koukal po třídě. Někdo si psal poznámky, jiný luštil křížovky, pár lidí si spalo… V jednu chvíli, když jsem se otáčel doprava, se moje oči setkaly s očima Evy – mojí spolužačky. Bohužel se jmenuje stejně, jako dnes už moje bejvalá. Nebylo to nic zvláštního, během dne to bylo už po několikáté. Už po několikáté… blesklo mi hlavičkou. A kdo ji už od prváku zvu na rande! vzpomněl jsem si. Proč já musel dát přednost prodavačce Evě před tou naší? Nadával jsem si. Vždyť ta naše je přece jen hezčí…

Sbalil jsem si věci a vypadnul z přednášky. Bylo mi smutno z toho podělanýho rozchodu. Šel jsem na pivo. Přemýšlet nad Krávou Evou a nad Evičkou ze třídy. Že bych jí… Musím najít odvahu. Jenomže ji hledám skoro dva roky a pořád jsem ji ještě nenašel.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006