O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Výraz tuše

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 06. 06. 2005

Na pouhé tři dny otevřela Národní galerie v Praze ve výstavních prostorách zámku Zbraslav výstavu téměř dvou set kaligrafií současných japonských umělců sdružených ve společnosti Art Communication v Tokiu. Ale od 27. 5. do 4. 9. pokračuje výstava 89 exponátů darovaných Národní galerii v Praze.

Kaligrafie představuje jednu z unikátních a velmi živých uměleckých disciplín zemí východní Asie – Číny, Tchaj-wanu, Koreje a Japonska. V Japonsku má nesmírně širokou uměleckou základnu, protože kaligrafovat se učí doslova každý ze 120 milionů Japonců díky tomu, že zde dosud užívají složité čínské znaky kanji kombinované s jednodušším japonským slabičným písmem kana a ty se musí naučit číst a krásně napsat každé dítě už ve škole. Jen několik tisíc Japonců se však kaligrafii věnuje jako své celoživotní profesi. Mnozí se účastní každoročních salonů této disciplíny v různých galeriích a muzeích po celém Japonsku, ale jen málo vyvolených dostává prestižní ceny na celonárodních soutěžích. Několik děl umělců ověnčených cenami je zastoupeno i ve výběru vystaveném v Národní galerii v Praze.

Společnost Art Communication sdružuje nejen kaligrafy, ale i malíře v japonském i západním stylu, sochaře a výtvarníky různých směrů užitého umění (zpracovávajících textil, dřevo, bambus, květiny, kovy, lak), ba i výrobce loutek. Pro své členy pořádá výstavy doma i v zahraničí – do evropských měst jezdí reprezentativní výstavy AC už šestým rokem a navštívily Vídeň, Paříž, Avignon, Evian, Florencii, Milán, Istanbul a po třetí také Prahu. Výstava probíhá v rámci Roku mezilidských vztahů mezi Japonskem a zeměmi Evropské unie 2005 pod záštitou Japonského velvyslanectví v Praze.

Sbírka orientálního umění Národní galerie v Praze se prezentaci kaligrafie, jež je základem Východního malířství, věnuje soustavně a v současné době má ve svých fondech téměř sto rozměrných exemplářů moderní kaligrafie, získaných v posledních třiceti letech. V srpnu roku 2002 pořádala NG první výstavu společnosti Art Communication, která však byla přerušena povodněmi. Dar třiceti kaligrafií z tehdejší výstavy pak spolu se svým sbírkovým fondem připomněla na výstavě Černá na bílé v roce 2003. Výstava „Výraz tuše“ je tedy v pořadí třetí výstavou kaligrafie otevřenou při stálé expozici asijského umění na zámku Zbraslav od doby zahájení provozu v roce 1998.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006