O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Cvrkot v Botanické zahradě

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 09. 06. 2005

Zdá se, že rostliny mohou jen pomalu růst. Ale tempo, jakým po sobě následují novinky a zajímavosti v Tróji, je úžasné.

Na ploše o málo větší než půl hektaru (0,67 ha) byla v Botanické zahradě hl. města Prahy před deseti lety založena expozice nesoucí označení Japonská zahrada, aby se o dva roky později otevřela široké veřejnosti. Od konce 19. století se totiž datuje zvýšený zájem umělců všech směrů o východní kultury a dnes je každá Japonská zahrada místem, které vyhledávají všichni ti, kteří vedle fyzické a duševní očisty touží po ojedinělém estetickém zážitku, v horkých dnech se zde navíc dá najít příjemné osvěžení a harmonizující klid. O to se v Troji postará především úvodní část zahrady s miniaturami krajin, hor, a stromů, s potůčkem a jezírkem. V něm žijí červení koi-kapři, symboly štěstí a blaženosti. Jezírko je napájeno vodou z potůčku, pramenícího v horách a razícího si cestu mezi kopci, aby na své pouti vytvářel přirozené kaskády a vodopády.

Do tropického jezírka přibylo 3000 nových rybiček, které se sem stěhovaly z chovného akvária v zázemí skleníku. Pomohla k tomu skupinka 19 dětí ve věku 4 a 5 let z Mateřské školy Nad Kazankou v Praze 7. Vedoucí skleníku Eva Smržová nejdříve malým návštěvníkům prozradila o rybkách všechny zajímavosti, aby pak ve dvojici mohly děti zataháním za provázek uvolnit rybičky z dočasného zajetí (10 litrové kbelíky). Největší zájem projevily děti o čtverzubce sladkovodního, který se doslova na požádání před jejich očima nafoukl.

13. dubna 2005 byla založena Unie botanických zahrad ČR jako občanské sdružení osob a institucí, reprezentujících botanické zahrady, arboreta a významné botanické sbírky. Jejím sídlem se stala Botanická zahrada hl. m. Prahya v současné době má 26 členů. Smyslem činnosti Unie je především napomáhat uplatňování poslání botanických zahrad a jejich celkovému rozvoji a společně postupovat při ochraně zájmů botanických zahrad.

Unie botanických zahrad by se v blízké budoucnosti měla stát partnerem státních orgánů, které se jich svou činností dotýkají. Rovněž by se měla podílet na přípravě odborných podkladů a stanovisek k různým legislativním opatřením. Důležitou činností je rovněž zastupování botanických zahrad na mezinárodním odborném fóru, kde jsou prezentována společná stanoviska členů Unie. Unie zpřístupňuje českým botanickým zahradám informace o mezinárodní spolupráci botanických zahrad a organizací působících v oblasti ochrany přírody.

Téměř tři desítky botanických zahrad začleněných do Unie botanických zahrad se dohodlo, že sobota 28. května bude „jejich“ dnem. Den botanických zahrad proběhl i v Troji. Na Vinici sv. Kláry se vystřídaly hned tři kapely (od jazz-rocku po blues), kdo dal přednost tichu, mohl se nechat provést venkovními expozicemi zahrady.

Nejvíce návštěvníky lákalo otevření zásobní zahrady v době kvetení pivoněk. V expozicích trojské zahrady jsou všechny skupiny pivoněk (dřevité, hybridy i bylinné). Na tzv. Pivoňové louce, mimořádně přístupné zcela zdarma, se navíc uskutečnila vernisáž umělecky zpracovaných laviček z dílny výtvarnice Adriany Skálové a Petra Nepustila, jejichž spolupráce trvá už téměř 10 let. Na lavičkách na Pivoňkové louce neuvidíte jediný hřebík či šroub, lavičky působí velmi lehkým dojmem, který umocňuje precizní přesnost jednotlivých spojů a celkové umělecké pojetí.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006