O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Mezi hvězdami a léčivými prameny

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 09. 06. 2005

Karlovy Vary ve dnech 1. - 9. 7. 2005 opět přilákají tisíce mladých lidí a milovníků filmu. Důvodem bude konání 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu. Festival pyšnící se podobně jako festivaly v Cannes, v Berlíně a v Benátkách prestižním označením kategorie „A“ tradičně nabízí kvalitní přehlídku snímků domácí a zahraniční produkce.

Program představí divákům na 200 nových filmů natočených v průběhu uplynulého roku v zemích celého světa. Většina jich bude u nás uvedena poprvé. Pro ilustraci jmenujme alespoň biografickou fresku režiséra Krzysztofa Krauzeho nazvanou „Můj Nikifor“ a věnovanou osobě tohoto naivistického malíře. Dále v maďarsko-polsko-slovenské koprodukci natočený film známé režisérky Marty Mészárosové „Nepohřbený muž“, což je příběh vyprávějící osud jednoho z čelních politiků 50. let Imre Nagyho a popisující strmý vzestup i pád jeho kariéry. Česká kinematografie bude v soutěži zastoupena filmem režiséra Martina Šulíka Sluneční stát. Snímek je hořkou komedií o mužích, kteří čelí ztrátě práce s odhodláním neztratit hrdost a čest. V rámci soutěže dokumentů bude představen další film talentovaného dánského režiséra Jeppe Rondeho „The Swenkas“ a na španělský venkov nás zavede dokumentaristka Mercedes Álvarezová prostřednictvím jednoho z nejvýše ceněných snímků sezony El Cielo Gira. Velkému diváckému zájmu se jistě bude těšit akční sci-fi „Noční hlídka“ ruského režiséra Timura Bekmambetova. Film, který je přirovnáván ke kultovnímu Matrixu, vzbudil při své premiéře doslova senzaci a v Rusku trhal návštěvnické rekordy. Novou soutěžní kategorií se od letošního jubilejního ročníku MFF Karlovy Vary 2005 stává sekce Na východ od Západu, která seznámí s nejlepšími novými filmy natočenými v zemích střední a východní Evropy a v zemích bývalého Sovětského bloku. Kromě toho se mohou návštěvníci festivalu těšit na zajímavé retrospektivy a díla výjimečných světových tvůrců.

K tradici festivalu patří i to, že sem každoročně přijíždějí největší filmové hvězdy. V minulých letech se po místních kolonádách procházeli Leonardo DiCaprio, Salma Hayek, Morgan Freeman, Elijah Wood, Bernard Hill nebo Seymour Cassel. Letos se celé město těší mimo jiné na amerického herce, režiséra a producenta Roberta Redforda; norskou herečku, režisérku a producentku Liv Ullmannovou nebo scénáristu a režiséra Alexandra Payna, který bude největší hvězdou kategorie Fórum nezávislých. Hosté i VIP osobnosti si kromě krásného prostředí lázní pochvalují hlavně zdejší festivalové publikum, které patří k nejsympatičtějším na světě. Karlovy Vary (www.karlovyvary.cz) se první červencový týden stávají populárním cílem mladých lidí a studentů z domova i ze zahraničí. O svěží a neformální atmosféře festivalu svědčí i to, že po skončení projekcí probíhají živé besedy tvůrců s publikem. Filmová představení jsou doplněna bohatým večerním kulturním programem, vedle večírků pro smetánku se zde konají party a hudební produkce pro mladé.

Všichni návštěvníci si mohou prodloužit prázdniny ve znamení filmu na Letní filmové škole (www.lfs.cz), která se již po 31. bude ve dnech 22. - 31. 7. 2005 konat v Uherském Hradišti. Zatímco do Karlových Varů jezdí nadšenci za současnou kinematografií, v Uherském Hradišti si chtějí především doplnit a zdokonalit své vědomosti v tomto oboru. Nejvýznamnější ze tří hlavních cyklů Letní filmové školy s příznačným názvem „Vlajka vzpoury“ bude zaměřen právě na vzpouru, ať už politickou, společenskou, duchovní nebo individuální; na odpor proti politice, lidské omezenosti a mnohdy svazující konvenci. Druhý blok s tématem „Filmová revolta“ by měl obsahovat díla filmových „rebelů“ - tvůrců, kteří v určitý moment překročili dosavadní tradiční způsob natáčení nebo vyprávění a silně otřásli filmovým světem a mnohdy inspirovali ke vzniku významných filmových hnutí či nových postupů. Poslední cyklus se pak ponese ve znamení irské kinematografie. Letní filmová škola rovněž připomene významná výročí, např. 100 let od narození Jana Wericha a Jiřího Voskovce nebo výročí Jeana Viga a Jean-Paula Sartra. Součástí programu bude také tradiční přehlídka nejnovější české tvorby. Představí se např. filmy Krev zmizelého, Příběhy obyčejného šílenství, Sametoví vrazi, Román pro ženy, Snowboarďáci a Skřítek.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006