O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Novinky ze světa klasické hudby

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 09. 06. 2005

Pražské hudební slavnosti a Prague Proms, to jsou názvy dvou zbrusu nových akcí, které hlavní město přichystalo na léto milovníkům vážné hudby. Pozadu nezůstává ani moravská metropole Brno a další města.

Novinkou v pražském kulturním programu je hudební festival Prague Proms (www.pragueproms.cz), který organizuje Český národní symfonický orchestr (www.cnso.cz). V období od 20. 7. do 10. 8. 2005 proběhne ve Smetanově síni Obecního domu a v Dvořákově síni Rudolfina celkem osm koncertů zaměřených na vážnou hudbu a jazz. Posluchači se setkají s kvalitními hudebními tělesy jako jsou Český národní symfonický orchestr, English Chamber Orchestra a Orchestra Filarmonica Italiana. Zaručena je účast věhlasného dirigenta Libora Peška, proslaveného mimo jiné svým dlouholetým dirigentským angažmá u Royal Liverpool Philharmonic Orchestra. Z nabitého programu jmenujme např. Mozart´s Night, Barry Mason´s Night nebo Italian Night. V rámci festivalu Prague Proms následují po některých koncertech jazzové večery v Café Imperial v ulici Na Poříčí, kde mj. vystoupí: Chris Brubeck, Milan Svoboda, Emil Viklický, Jazz Effterätt, Jan Hasenöhrl, Tonya Graves Band a další.

První ročník festivalu Pražské hudební slavnosti (www.praguemusicfestival.cz) byl zrozením nové tradice, která sází na renomé české hudby a na snahu prezentovat ji návštěvníkům Prahy v té nejlepší kvalitě. 2. ročník (22. 7. - 13. 8. 2005) opět představí nejlepší české orchestry, sólisty a dirigenty, které doplní tři zahraniční umělci: klavírista, Kanaďan českého původu Antonín Kubálek a dirigenti Michel Swierczewski (Francie) a Theodore Kuchar (USA). Účinkovat budou také nejlepší z českých profesionálních orchestrů, komorních ansámblů, sborů a sólistů. Celkem proběhne 10 koncertů, z toho sedm ve Dvořákově síni Rudolfina a tři v Týnském chrámu na Staroměstském náměstí. Mimořádný zážitek slibuje zahajovací koncert, který se uskuteční v pátek 22. 7. 2005 v Rudolfinu. Pod taktovkou Jana Štvána provede Symfonický orchestr Českého rozhlasu s klavírním sólistou Antonínem Kubálkem Brahmsův Klavírní koncert č. 1 d moll, op. 15 a Beethovenovu Symfonii č. 7 A dur, op. 92. Do čela Pražské komorní filharmonie se 11. 8. 2005 postaví Michel Swierczewski, aby společně s Lukášem Pospíšilem, sólistou na violoncello, provedli Dvořákův Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104 a Beethovenovu Symfonii č. 6 „Pastorální“, op. 68. Kvalitní zážitky samozřejmě slibují i ostatní koncerty v rámci festivalu.

Už pošesté se v Brně od 15. do 25. srpna 2005 uskuteční Mezinárodní hudební festival Špilberk 2005 (www.sfb.cz), který je v České republice jediným letním festivalem výlučně symfonickým a kantátovým. Souvislá řada pěti koncertů se koná na Velkém nádvoří hradu Špilberk. Tři z pěti festivalových večerů budou patřit Státní filharmonii - první bude Letní jazzový večer (17. 8.), na druhém (20. 8.) budou pod taktovkou norského dirigenta Arilda Remmereita provedena oslnivá čísla symfonického repertoáru pozdního romantismu a nastupující moderny a na třetím (23. 8.) vystoupí s dirigentem Christophem Campestrinim mladý, talentovaný rakouský perkusionista Thomas Lechner. Zahajovací a závěrečný koncert provedou hostující orchestrální tělesa: symfonicky rozšířenou Pražskou komorní filharmonii povede na vstupním večeru francouzský dirigent Michel Swierczewski, v závěru festivalu vystoupí Nový curyšský orchestr ze Švýcarska se svým šéfem Martinem Studer-Müllerem a českou houslovou hvězdou Pavlem Šporclem.

Dalšími událostmi v oblasti vážné hudby nepochybně budou Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hukvaldy (2. 7. - 12. 8. 2005) - www.janackovy-hukvaldy.cz, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov (15. 7. - 27. 8. 2005) - www.czechmusicfestival.com, Chopinův festival Mariánské Lázně (20. - 27. 8. 2005) - www.chopinfestival.cz, Hudební festival Kutná Hora (9. 9. - 23. 9. 2005) - www.kh.cz, Mezinárodní hudební festival Moravský podzim (21. 9. - 8. 10. 2005) - www.mhfb.cz a Podzimní festival duchovní hudby (24. 9. - 15. 10. 2005) - www.hudba.olomouc.cz.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006