O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kupte si kaktus!

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 14. 06. 2005

Botanická zahrada není v Praze jen v Troji. Zajímavou nabídkou se nechte zlákat i do skleníku Na slupi.

Koná se tam do 26. června (denně 9-18 h) 38. výstava kaktusů a sukulentů. Kromě trojské botanické zahrady se na ní představí Spolek pěstitelů kaktusů a sukulentů v Praze, založený již v roce 1922. Výstava je soutěžní. Proto, jak se shodují všichni vystavovatelé, jde každoročně o velice prestižní akci, na které bude i letos k vidění jen to „nej“ z jejich sbírek. Návštěvníci si budou moci do svých sbírek zakoupit nové rostlinné exponáty, odbornou literaturu a kaktusářské potřeby.

Pokud ale přece jen zamíříte do Troje, bude si tam připadat jako na venkově: určitě vás totiž nemine setkání s pasoucím se stádem ovcí a koz.

Letošní rok je již šestým, kdy se zahrada společně s Magistrátem hl. města rozhodly stepní rostlinná společenstva na vybraných lokalitách Troji ošetřit tím nejšetrnějším způsobem, jakým je spásání. Vegetaci pobyt stáda prospěje daleko více, než třeba zásah člověka s křovinořezem. Jednak zvířata okoušou vřesy a rostliny mezi nimi, navíc svými kopýtky rozruší povrch. Pastva začala na vřesovišti Pustá vinice a pak pastevec stádo přežene přes údolí potoka Haltýř, Libuli a kolem dětského hřiště na druhé trojské vřesoviště, na Salabku, kde budou pasoucí se ovce a kozy k obdivování až do 24. června, poté se stáda přesunou do Podhoří, kde v pondělí 4. července pastva pro letošní sezonu skončí.

Návštěvníci by měli respektovat zákaz vstupu za elektrické ohradníky, kterými budou jednotlivé lokality ohrazeny. Rovněž není dobré krmit ovce ani kozy doneseným pečivem, lépe je tvrdý chleba předat pastevci.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006