O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Akce zvaná vernisáž

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 06. 2005

Vernisáž, při níž vůbec nešlo o výstavu, se odehrála ve středu 8. června na zámku v Tróji. Škoda, že o ní většina účastníků neměla ani tušení.

Pozvánka vypadala lákavě: vernisáž výstavy „Krásy a tajemství České republiky“. Lákavý byl i prostor, protože trojský zámek patří už svou polohou, neřku-li architekturou, k malebným (a bohužel často na okraji zájmu ležícím) prostorem.

Pěkný byl i příchod na vernisáž – jižní branou zámecké zahrady, byť to znamenalo trochu větší procházku kolem areálu. Ale budiž, pohyb je zdravý. Nenápadné cedulky ukazující k expozici musel přehlédnout skoro každý, protože dav proudil po schodišti vzhůru. A tam se host octl na obrovské recepci, kde zvláště víno teklo proudem. Prostory zámku zaplnili čeští producenti vín, kteří se předháněli v nabídce svých produktů. A vynikajících.

Proudící zábavu přerušil ceremoniál, kterému díky mizernému ozvučení velkého sálu nerozuměl nikdo. Dlouhé nesrozumitelné projevy sponzorů (i dvou přítomných ministrů vlády) vedly k další konzumaci vynikajících vín a soukromým rozhovorům. Trochu oživení způsobilo až oznámení, že bude pokřtěn medvídek. Na konci velkého sálu vytáhl ředitel ZOO s košíku jakousi myš a zábava pokračovala dál. Tentokrát konzumací i teplé a studené kuchyně.

Občerstvení bylo obrovské a částečně se podávalo i v suterénních místnostech. Jenom náhodou se mi hned vedle podařilo objevit vstup do expozice výstavy a prohlédnout si to, na co jsem vlastně přišel.

Společnost Praga Mystica připravila zajímavou procházku dějinami naší země – od pravěké jeskyně přes dobu Karla IV. či husitství. V každé místnosti lze shlédnout řadu zajímavých exponátů (byť většinou replik dobře střežených originálů) doplněných zajímavými projekcemi. Ideální výstava hlavně pro skupiny dětí, které se s patřičným výkladem dozvědí o historii své země víc než z učebnic. Navíc je pražská zastávka výstavy (v posledních dvou letech se uskutečnila už v několika dalších městech a setkala se s velkým zájmem veřejnosti) umocněna kouzelným prostředím trojských zámeckých sklepů.

A tak lze shrnout: výstava je pěkná a za shlédnutí určitě stojí, krásné jsou i sklepení trojského zámku. Mnozí účastníci vernisáže (pokud ne většina) však o ní nemají ani tušení.

Typický příklad, jak sponzor může věci uškodit.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006