O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Drastický večer

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 06. 2005

Není to horor, ale přesto vám bude běhat mráz po zádech. Činoherní klub uvedl novou premiéru – Pan Polštář od Martina McDonagha.

Je to totiž hra o násilí. O bezbřehém násilí skrytém všude kolem nás – a v každém z nás. Absurdní, ale pro nás dosti uvěřitelná, situace podivného spisovatele s ještě podivnějším dětstvím obviněného z několikanásobné vraždy, které se dopustil jen ve svých povídkách… Prostředí totalitní policejní vyšetřovny a cely, neurvalé a cynické chování vyšetřovatelů, kteří jako by vypadli z bývalé StB. To všechno jsou vnější atributy, ale obsah je děsivý tím, že se může odehrávat nejen v autorově Irsku, ale kdekoli na světě.

Celá hra je navíc minimalizována (a umocněna) zmenšením již tak dost miniaturního jeviště Činoherního klubu. Záměrně se režiser Ondřej Sokol snažit zjednodušit aranžmá a nechat zaznít vnitřní prožitky hrdinů. Vynikající jsou zvláště oba protagonisté, bratři Katurian a Michal v podání Ondřeje Vetchého a Marka Taclíka. Zvláště Taclíkův výkon v roli tělesně i psychicky postiženého mladíka je obdivuhodný. Ke svým nejlepším dobám se propracoval i Michal Pavlata v roli policisty Tupolského.

Inscenace se sleduje bez dechu a po první části máte pocit, že snad už hra skončila a herci se jen zapomněli děkovat. Přece víc už ani říct nelze! Ale představení pokračuje a přesně dávkuje divákům další sice absurdní, ale o to bolestnější zážitky.

Do Činoheráku rozhodně stojí za to zajít.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006