O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Výstava „brouků“

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 06. 2005

Až do konce srpna se lze v Národním technickém muzeu podívat na neviditelná „srdce“ počítačů – brouky zvané mikroprocesor.

Téměř před čtyřiceti lety předpověděl spoluzakladatel společnosti Intel Gordon Moore rychlé tempo modernizace technologií. Jeho odhad známý jako „Mooreův zákon“ uvádí, že hustota tranzistorů v integrovaných obvodech se každé dva roky přibližně zdvojnásobí. Člověk si to ani nedovede představit – na miniaturním prostoru se mačká xy dalších součástek. A jejich počet bude dál růst. Klíčem k úspěšnému pokračování Mooreova zákona bude rozšíření tranzistorů ze současné převážně ploché struktury do prostoru. Prostě brouky nahradí krychličky.

Na výstavě mohou návštěvníci vidět vůbec první mikroprocesor na světě Intel®4004 z listopadu 1971, což je 4bitový procesor s původní rychlostí 109 kHz s možností obsloužit až 640 B RAM. K vidění jsou ale i celé „staré“ počítače, které muzeální kousky řídily. Nostalgicky zjihne srdce návštěvníka, protože právě tyto „exponáty“ ještě před nedávným časem byly pro mnohé nedostižným snem.

Podle slov ředitele Národního technického muzea již staré počítače sbírají a připravují je pro stálou expozici. (Pan ředitel však pomlčel o tom, zda ještě tyto „sběratelské kousky“ neslouží muzeu k běžnému provozu…)

Kromě samotné výstavy je připraven i doprovodný program, který se skládá převážně z přednášek. Pro milovníky a nadšence počítačů je to možná dobrá pozvánka na příjemně strávené odpoledne (www.ntm.cz).

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006