O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


NASA plánuje výsadek lidské posádky na Měsíci nejdříve v roce 2015

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 23. 06. 2005

Další mise, která se má vylodit na Měsíci, se bude konat nejdříve v roce 2015, sdělil nový šéf amerického vesmírného programu Michael Griffin 13.6.2005.

Posádka by tam mohla pokračovat v budování mnohonárodnostní kosmické stanice. Ale NASA ještě nerozhodla, jaká vesmírná plavidla budou použita k dosažení Měsíce, nebo jak zlepší starou vesmírnou flotilu, která má být vysloužilá v roce 2010. "Nevím přesné datum, ale někdy mezi rokem 2015 až 2020 je to reálné", míní nový ředitel NASA, když byl na pařížském leteckém dni od NASA žádán návrat k Měsíčnímu programu. Griffin, který převzal práci šéfa NASA v dubnu 2005, doufá, že naplní výsostný plán prezidenta Bushe: návrat lidí na Měsíc a možnost přistání na Marsu. „Model, který bychom chtěli zbudovat, jako měsíční základnu, máme na Antarktidě."

Poslední let s lidskou posádkou k Měsíci se konal v roce 1972 s Apollo 17.

Raketoplány neletěly od roku 2003, kdy se raketoplán Columbia rozbil vysoko nad zemí a zabila se jeho sedmičlenná posádka. NASA proto plánuje tzv. CEV (Crew Exploration Vehicle), což by měl být následník raketoplánu, kompatibilní s mezinárodní vesmírnou stanicí a navíc schopný létat na Měsíc.

Vedení Boeingu Co., který spolupracuje s Northrop Grumman Corp.. nabízí multimiliardový dolarový kontrakt. "Očekáváme, že dostaneme oznámení z NASA o tom, zda budeme vybraní mezi dva finální konkurenty, " řekl Jim Albaugh, prezident Boeingu na leteckém dni. Soupeřící Lockheed Martin Corp. se také účastní nabídkového řízení na kontraktu „CEV“.

Cílem vybudování základny na Měsíci je hlavně možnost startu vesmírných lodí odtud na Mars. Vedlejším efektem může být i to, že za třicet nebo za padesát let se někteří z nás dožijí kyvadlové dopravy ze Země na Měsíc a zpět, podobně jako dnes poslanci létají z Ostravy do Prahy a zpět do Ostravy.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006