O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Tropická bouře Arlene pustošila v USA Floridu

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 23. 06. 2005

První tropická bouře atlantického hurikánu v tomto období zasáhla severozápadní Floridu a Alabamské pobřeží silnými větry a prudkým deštěm. V sobotu 12.června 2005 byla přerušena dodávka elektřiny k několika tisícům lidí. Tropická bouře Arlene postoupila do Gulf Coast v USA blízko alabamasko - floridské hranice, v oblasti, kde nedávno udeřil jeden z posledních sezónních hurikánů.

Brzy potom, co se Arlene přesunula na břeh, větry dosahovaly maximální rychlosti 80 km/h až 112 km/h. Lidem v nízko položených oblastech bylo doporučeno opustit domovy. Státní úředníci na Floridě sdělují, že několik tisíc lidí muselo být evakuováno. Arlene začala 1.června 2005 a bude trvat do konce listopadu. Je to tvrdý oříšek pro nervózní Floridu, unavenou potom, co na ní udeřily čtyři hurikány během šesti týdnů minulého roku. Tehdy hurikány způsobily škodu 45 miliard dolarů a zabily 57 lidí ze Spojených států.

Arlene udeřila na zhruba stejnou oblast blízko Pensacoly na Floridě, jako loňský silný hurikán Ivan, který řádil na břehu v září 2004. Obyvatelé ještě opravovali škody po Ivanovi, doplňovali sklady zejména bateriemi s lahvovou vodou.

V pět hodin odpoledne (2100 GMT času) v sobotu 11.června 2005, Arlenské centrum bylo asi 20 mil severozápadně od Pensacoly a směřovalo k severu, rychlostí asi 24 km/h, hlásilo Národní hurikánové centrum v Miami.

Naftoví producenti evakuovali vybavení z Mexického zálivu již v pátek, když se Arlene rozpoutávala, ale do pátku odpoledne se pracovníci vrátili do uzavřených základen a Louisianský naftový přístav LLC pokračoval v plném nakládání cisternové lodi. Podle firemních oznámení naftaři museli uzavřít základny a odhaduje se, že tak přišli asi o 8.5% surové produkce ze Zálivu, než Arlene prošla. Mexický záliv produkuje asi 25% z celkové produkce americká nafty a plynu.

Hurikány se třídí do kategorií. Zatímco minimální kategorie 1 - hurikány s větry až 153 km/h obecně nezpůsobí škodu na staveních, kategorii 5 - bouře s větry více než 249 km/h může být katastrofální.

Hurikánové centrum také varovalo , že by bouře mohla způsobit vlnobití a záplavy vysoké 3 až 5 stop nad výšku normálních přílivů. To také ovlivní v přicházejících dnech až o 6 palců deště od severu z Mississipi přes Gulf Coast až do Tennesseského údolí a nižšího a středního Ohijského údolí.

V pátek se utopila žena při plavání v bouřlivých mořích mimo Miami, když Arlene zamířila na sever. Bouře vyvolala prudké deště na západní Kubě, Kajmanských ostrovech a v střední Americe. Meteorologové předpovídají, že letošní bouřkové období by mohlo být tak rušné jako minulý rok, kdy bylo 15 tropických bouří, z nichž devět se proměnilo na hurikány.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006