O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Veřejné hlasování o právech embryí v Itálii selhalo

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 23. 06. 2005

Veřejné hlasování, ke kterému se uchýlili v italském právu na podporu rození, selhalo v pondělí 13.6.2005 kvůli nízké účasti, což bylo chápáno jako vítězství pro římskou katolickou církev. Pouze asi 25 procent z oprávněných voličů hlasovalo během dvou dnů.

Biskupové vyzývali k bojkotu hlasování a knězové kázali z kazatelny věřícím lidem heslem: "Život nemůže být zapřažen do hlasování: Nevolte." "Italové, kteří brání život, vyhráli" sdělila Maria Burani Procaccini. Nový zákon, schválený minulý rok, je nejkonzervativnějším z celé Evropy. Zakazuje vejcové a spermatické dárcovství, stejně jako zárodečný výzkum a mrazení. Počet bezdětných párů, hledajících fertilitní pomoc (při neplodnosti) v zahraničí se ztrojnásobil od doby, kdy byl zákon schválen. Hlasování bylo testem jaký církevní vliv v Itálii existuje v době, kdy se ztrácí ve vyvinutých zemích. Jde o první zásah do italské politiky od doby, co byl v dubnu 2005 zvolený papež Benedict .

Ministerský předseda Silvio Berlusconi, jehož vláda sestavila zpátečnický zákon, argumentuje, že zákon byl odpovědí na to, co se děje na lékařském „Divokém západě“, kde se 62-letá žena stala matkou a klonování se stává hnacím motorem.

Diskuse byla nejvíce emocionální od doby veřejných diskuzí kolem rozvodů a interupcí, které byly zlegalizované v roce 1970.

"Pozornost se nyní obrátí na interupci, " řekla ministryně Stefania Prestigiacomo pro rovné příležitosti. "Neslučitelnosti mezi dvěma zákony (na reprodukci a na interupci) je enormní. Očekáváme, že se někdo v krátké době chopí iniciativy." Ale s všeobecnými volbami plánovanými v dalších 11 měsících, je nepravděpodobné, že zákonodárci budou spěchat s modifikací zákona.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006