O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Nuda v zaměstnání hrozí infarktem

autor : PlusPress , vydáno : 29. 06. 2005

S vžitou představou, že nadměrná pracovní zátěž a stres jsou hlavní příčinou infarktu, nesouhlasí odborníci z kardiologického centra při University College v Londýně. Jejich výzkumy totiž naznačují pravý opak - srdeční mrtvice hrozí naopak těm, kteří jsou v práci liknaví a při plnění rutinních úkolů se nudí.

Vědci se zaměřili na prověření zdravotního stavu a kondice té skupiny obyvatelstva, která se v zaměstnání rozhodně nepřetrhne, tedy úředníků. Při vyhodnocování lékařských záznamů 2000 příslušníků tohoto stavu dospěli ke zjištění, že zejména byrokraté s nižším postavením, nejčastěji pracovníci podatelen a další tzv. kancelářské myši vykonávající stereotypní činnosti bez možnosti (nebo chuti) projevit osobní iniciativu a tvůrčí schopnosti, trpí chorobami myokardu daleko častěji než ostatní.

"Je to způsobeno tím, že frekvence jejich srdečního tepu se nemusí přizpůsobovat měnící se zátěži," vysvětluje vedoucí týmu britských odborníků Harry Hemingway. "Pracuje-li srdeční sval dlouhodobě v neměnném rytmu, nedokáže se pak pružně vyrovnat s nenadálými okolnostmi."

Důsledkem však nemusí být pouze náhlá mrtvice. "U těchto lidí existuje také zvýšené riziko, že se u nich postupně vyvine srdeční arytmie, která může rovněž vést až k náhlé smrti," dodává.

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006