O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Miliony lidí hladoví v Nigeru a v Mali.

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 30. 06. 2005

Milióny lidí na jižním okraji Saharské pouště čelí hrozným nedostatkům potravin. Niger a Mali jsou dvě země ze světově nejchudších. Sucho a kobylkový mor spustily potravinovou krizi.

U.N. Světový potravinový program (WFP) sděluje, že může přispět pouze třetinou, t.j. $11 milionů dolarů. Další tři měsíce jsou rozhodující, se $7.2 miliony je potřeba ihned zabezpečit existenci farmářů a jejich rodin v suché oblasti savany. Pomocní dělníci říkají, že 3.6 milionů lidí potřebuje potravinovou pomoc v Nigeru. Nejhorší je situace národa v Sahelském regionu, který se táhne podél jižního okraje Sahary. "Jestli nastane nejhorší scénář, kdy včas nepřispějeme, bude se čelit hladomoru." řekl Gian Carlo Cirri, vedoucí mise WFP v Nigeru. Úředníci v Nigeru uvádějí, že v zemi asi 12 milionů lidí trpí v důsledku deficitu 223000 tun prosa, kukuřice a čiroku ze žní v roce 2004 - 2005.

Obilniny byly sice k dispozici na některých trzích, ale nedostatek vyhnal ceny nahoru, mimo dostupnost pro nigerijce.

Až 350000 dětí ve věku do pěti let by se mohlo ocitnout ve stavu strašné podvýživy, odhaduje průzkum WFP.

Pastevci dobytka byli nucení prodat podvyživená zvířata pod obvyklými tržními cenami a pro mnoho farmářů začalo jejich sezónní stěhování dříve než obvykle, protože jejich obilnice byly prázdné. Dělníci říkají, že situace v sousedním Mali dosud není tak špatná, částečně proto, že vláda úspěšně uvolnila záchranné potravinové akcie.

Wickens na obhajobu uvolnění světových podpor říká: "Niger a Mali potřebuje pomoc dnes, ne zítra."

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006