O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Přejdi Jordán, řeku všech nadějí...

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 30. 06. 2005

Jordánská řeka je ohrožená kalem. Tok, jemuž křesťané přisuzují, že zde byl pokřtěný Ježíš, je silně znečištěný a je v nebezpečí po suchých dekádách a po intenzivním zemědělském používání, tvrdí ochránci životního prostředí.

Do roku 1960 protékalo každý rok od moře Galilea k Mrtvému moři 1.3 miliardy kubických metrů vody. Ale pozdější hráze, kanály a čerpací stanice postavené Izraelem, Jordánskem a Sýrií, odvody vody pro plodiny a pití redukovaly tok o víc než 90 procent, asi na pouhých 100 milionů kubických metrů. " Jordánská řeka zmizí, jestli se nic brzo neudělaná. Víc než polovina jsou surové splašky a odpadní voda ze zemědělství. Z čisté řeky, plné nadějí se stal kalový tok. " tvrdí předseda FOEME, Munqeth Mehyar.

Dramatický pokles vody z Jordánské řeky je hlavním důvodem, proč mizí i Mrtvé moře se světově nejslanější vodou. Jestliže i dále bude každým rokem klesat hladina o  metr, moře může zmizet během 50 let.

Předpoklad zániku řeky Jordán vede ke konkurenčnímu boji o vodu mezi Izraelem, Jordánskem a Sýrií. V roce 1994 byla podepsána mírová smlouva mezi Jordánskem a Izraelem, v níž se obě strany zavazovaly k revitalizaci řeky. Málo však byla naplněno. V křesťanském místě Bethany na Jordánské straně byly postaveny bazény, do nichž se pumpuje voda. Upravená pak umožňuje napojit žíznivé poutníky.

Bromberg říká, že polovina izraelské pitné vody je užívaná pro zemědělství. "My nechceme od vlád, aby vrátily vodu, ale chceme, aby jejich cílem byla lepší rovnováha mezi vodními zdroji a ekologickým a historickým významem řek." FOEME chce záštitu od UNESCO, vyhlášení za světové historické místo.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
To se vám povedlo !Trashman7-. -0. 2005, 01: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006