O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Japonský robot střeží nákupní střediska a kanceláře

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 01. 07. 2005

Lupiči si budou muset dát v Tokiu pozor, roboti strážci jsou zde.

Zdá se to být science fiction. Roboti by mohli brzo začít hlídat japonské kanceláře, nákupní střediska a banky, ochraňovat před vetřelci. Jsou vybaveni kamerou a senzory. "Guardrobo D1, " tak je pojmenován přítel vyvinutý japonskou bezpečnostní firmou Sohgo bezpečnostní služby Co.

Je navržený k tomu, aby střežil předem naprogramovanou cestu a hlásil problém. 109 cm vysoký robot bude varovat lidské stráže přes rádio a posíláním kamerové nahrávky, jestliže zjistí vetřelce, oheň nebo dokonce únik vody.

"V blízké budoucnosti je jisté, že zajištění mladých a schopných pracovních sil se stane velmi obtížné a to bude dopadat zejména na bezpečnostní průmysl", sdělil zástupce společnosti. Sohgo Security vyjednává s několika klienty, a po počátečním zkušebním chodu je naděje, že se výroba robotového bezpečnostního systému rozeběhne během jednoho roku.

Roby je zkrátka živý. Jeho menší, dříve narozený bratr C2 sloužil spíše pro zábavu.

Robotika v Japonsku je v plném proudu. Více informací viz transit-port.net/Lists/Robotics.in.Japan.html.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006