O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Rybí tuk může ublížit pacientům s defibrilátory

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 01. 07. 2005

„Rybí tuk, jak se zdá, můře vést ke špatným koncům pro pacienty, kteří mají chirurgicky implantované srdeční defibrilátory, sdělila skupina vědců z USA, dne 14.června 2005.“ Při studiu 200 pacientů polovina pozřela rybí tuk a další polovina olivový olej. Ti, kteří zkonzumovali rybí tuk, měli více příhod nebezpečné srdeční arytmie předcházející infarktům.

Vědci zastávali hypotézu, že omega-3 polymer mastné kyseliny obsažený v rybím tuku snižuje úroveň lipidu v krvi, ovlivňující tok. Rybí tukové přísady mohou také navodit změny v srdeční buněčných stěnách které tlumí spouštění srdce. "Začali jsme studium s velmi silnou vírou, že rybím tukem se předchází arytmii a zmenšují nebezpečné tachykardické otřesy, ale ukázalo se, že rybí tuk má opačný účinek“, sdělil autor studia Merritt Raitt Portlanda z Oregonu.

Téměř dvě třetiny z pacientů, kteří užili rybí tuk a trpěli zrychlenou srdeční činností a výkyvy nebo srdečními záchvaty, měly příhody během šestiměsíční doby dvakrát častější v poměru k těm, kteří brali placeba. 46% z pacientů se srdečním jizvami, kteří užili rybí tuk, měli příhody, zatímco z pacientů beroucích placeba mělo příhody pouze 36%.

"Závěr zní, že rybí tuk je proaritmický", tvrdí Raitt.

"Proaritmika jsou nebezpečná, jako všechny drogy, které ovlivňují srdeční rytmus, a nejvíce pro lidi, trpící nemocemi srdce. Jak můžeme právě vidět, rybí tuk musíme chápat jako zvláštní drogu, která je proaritmikem u lidí, kteří mají defibrilátory."

Obliba defibrilátorů v Americe roste. Zhruba 150000 Američanů každým rokem přijímá defibrilátor, Obnáší to pětimiliardový dolarový obrat pro farmaceutické firmy.

„Téměř všichni defibrilátoroví pacienti také užívají souběžně nějaký typ srdeční léčby, ačkoli existuje velmi málo informací a odzkoušených výzkumných studií o léčebné kombinaci. To je nebezpečné,“ dodal Raitt.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006