O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Británie váhá s projekty uskladňování skleníkových plynů pod mořem

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 03. 07. 2005

Británie nejdříve v úterý 14.června 2005 slíbila pomoc společnostem při financování projektů skladování skleníkových emisních plynů pod Severním mořem, jako součást boje proti změnám klimatu na Zemi. Nyní z politických důvodů couvá.

Ministr energetiky Malcolm Wicks sděluje, že technologie, která by zachytila emise uhlíkového dioxidu (CO2), z uhelných a plynem vytápěných elektráren, a se kterou by se přečerpal plyn do vyčerpaného naleziště nafty a zemního plynu, by se mohla rozeběhnout během dekády.

"Radili jsme se průmyslníky a je jasné , že výhody z dlouhodobého zachycování CO2 a uskladnění, v důsledku něhož se redukují emise z elektráren do ovzduší na 85%, si zaslouží významnou investici právě nyní, " říká.

Vláda původně oznámila podporovat vývoj karbonické redukce, vodíku a palivového článku technologie 40 miliony liber (72 milionů dolarů). Poloviční částka by směřovala k projektům snížit CO2, hlavní skleníkový plyn, zapříčiňující globální oteplování.

Británie se chystala otevřít tento centrální problém změny klimatu na dalším měsíčním setkání G8, na summitu v Gleneagles ve Skotsku. Nedávná data ukázala, že Británie se potýká s vlastními blízkými termínovanými cíli ke snížení uhlíkových emisí, ale ještě šance splnit závazky z mezinárodního Kjótského protokolu. Vláda doposud couvala před obnovitelnou energií, zvláště před větrnou energii, která je nejšetrnější ve vztahu ke zmenšení emisí CO2.

„K dosažení ambiciózního cíle snížení uhlíkových emisí o 60% do roku 2050 je nutná podpora technologií umožňujících čistší hoření uhlí a plynu, ", říká ministr.

Společnosti by měly dostávat finanční stimuly k  zachycování a skladování CO2, požadují úředníci z Ministerstva průmyslu a obchodu. Pumpování CO2 do vyčerpaných naftařských polí může pomoci k vytěžení více nafty a plynu ze souvisejících polí. Také, firmy které redukují své emise CO2, mohou mít prospěch ze zmenšení podle Evropského emisního obchodního schématu, vydaného v lednu 2005, které udává cenu.

Ministr poukazuje na norský projekt skladování CO2, který je funkční po několik let. Vidí v tom důkaz, že uskladnění CO2 pod mořem může pracovat bezpečně. Norská energetická firma Statoil ukládá CO2 pod mořským dnem v Sleipnerském nalezišti zemního plynu, mimo Norsko od roku 1996. "Norská zkušenost je důležitá", říká.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006