O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Bienále NG se zřejmě zadrhává

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 07. 2005

Bez bližších podrobností oznámila Národní galerie, že alternativní hudební a divadelní programy, které tvořily součást doprovodných pořadů Mezinárodního bienále současného umění, byly zrušeny s výjimkou dvou.

Možná dochází na slova kritiků, že galerie nezvládá takovouto monstrózní akci. Spíš bych ale soudil, že absolutně neodhadla divácký potenciál. S Národní galerií si totiž málokdo spojuje jiné prožitky než výtvarné. Pokus dostat galerijní příznivce na akce ze zcela odlišné „přihrádky“ kultury by sice byl chvályhodný (ostatně cyklus Hudba a obrazy v klášteře sv. Anežky patří k zajímavým a navštěvovaným koncertům), kdyby ovšem nebyl tak rozmáchlý. Připočteme-li k tomu naprosto nevhodné načasování do letního, prázdninového období, dalo se předpokládat, že neskončí úspěšně.

Takže co zbylo: V úterý 19. 7. od 20.00 v kinosále Veletržního paláce vystoupí PARANEURO (Finsko/ČR). Mezinárodní hudební trio (Jarmo Sermilä – křídlovka, Alex Švamberk – perkuse, Miroslav Posejpal – violoncello) se od svého vzniku v roce 1998 zaměřuje na čistě improvizovanou hudbu na pomezí free jazzu, elektronické hudby a industriálu. Zvuk použitých nástrojů je elektronický a paletu barev ještě obohacují samply. Plně improvizovaná forma vystoupení umožňuje vytváření originálních koláží ze zvukových ploch a ovlivňování atmosféry skladeb, které působí často až meditativně.

V sobotu 23. 7. od 20.00 pak tamtéž bude koncertovat SPUNK (Norsko). Renomovaný ženský kvartet pro hravou improvizaci s nástroji, přístroji i předměty slaví letos deset let existence. Členkou je i skladatelka a kultovní noise-artist Maja Ratkje, laureátka ceny festivalu Ars Elektronica. Přednese jeden z erbovních souborů elitního labelu Rune Grammofon, inspirovaného dílem Astrid Lindgrenové.

Beze změny ale běží bohatá nabídka doprovodných programů k Mezinárodnímu bienále, připravovaných Lektorským oddělením Sbírky moderního a současného umění.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006