O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Botanická vře životem

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 07. 2005

Je to i logické – je léto, příroda žije naplno, proč by nežila i botanická zahrada? Jenomže té v Troji nestačí, co samo (nebo s lidksou nápomocí) roste. Vymýšlí k tomu i další skopičiny.

Stát se na chvíli egyptským písařem, nebo odhalit tajemství mumifikace mohli její návštěvníci v polovině června, kdy se zahrada snažila přiblížit návštěvníkům arabský svět s jeho typickými zvyklostmi, kuchyní a kulturou. Za účasti zástupců všech 12 arabských velvyslanectví v ČR, Magistrátu hl. města Prahy a Společnosti česko-arabské byly slavnostně zahájeny Dny arabské kultury v ČR, nad kterými převzal záštitu ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda a primátor hl. města Prahy Pavel Bém. Součástí arabských dnů byl jednak Orientální bazar, jednak výstava dětských kreseb a plastik „Arabský svět očima dětí“.

Pokud se (stejně jako já) domníváte, že nejlepší afrodiziakum je pěkná porce šťavnatého bifteku, pak pro vás návštěva pátého cyklu Seznamte se s botanickou zahradou – tentokrát na téma Léčivé a magické rostliny byla skutečnou ztrátou času, ne-li šokem. Do zahrady v Troji se vedle seriózních návštěvníků dostavily i neméně seriózní novodobé čarodějky(-nice) a mágové. Tvrdili například, že: Kopřivou naplněný sáček dokáže odrazit prokletí. Tři kaštany vás ochrání před lehkomyslností. Jasanové dřevo odpuzuje hady. O letním slunovratu se pije jahodové víno nebo čaj pro lepší kontakt s nadpřirozenými bytostmi. Jablko je symbolem nesmrtelnosti. Pokud trpíte nespavostí, můžete vypít půl hodiny před usnutím šálek čaje z levandule, nebo (což je, aspoň z hlediska chuti, lepší) vetřít si do spánků kapku levandulového oleje. Okvětní lístky růže se dají použít do nápoje určeného k připoutání váhajícího nápadníka! (Každopádně jsem se poučil…)

Dva měsíce po výstavě tropických motýlů se ve Fata Morganě líhnou martináči! Už 17. dubna skončila velmi úspěšná Výstava tropických motýlů, kterou letos shlédlo 56 946 návštěvníků. Přesto se až v těchto dnech ve vitrínách začaly doslova probouzet zhruba 8 cm velké kukly tohoto motýlího obra. V čase dospělosti na sebe kromě velikosti upozorňuje i kresbou svých křídel – na špičkách předních křídel připomíná hadí hlavu, která má zastrašit nepřátele.

V nejbližších dnech se určitě dočkáme dalšího živého přírůstku. Ve vitríně čekají „na oživení“ ještě 4 kukly!

Ve skleníku dokonce vykvetlo afrodisiakum. Jako okrasná rostlina nebo i plevel se vyskytuje ve všech tropických oblastech, jejím domovem je ale tropická Amerika. Nejrozšířenější je zřejmě v Mexiku, kde se též nejvíce používá, a to už od doby Mayů. Lidé pro ni vymysleli celou řadu jmen, anglicky Bahama Buttercup, Sage Rose, Large-Leaf Damana, West Indian Holly, Yellow Alder, francouzsky: La Coquette, portugalsky Albina, Chanana, španělsky Marilope. Našla by se ovšem i úžasnější jména, která svědčí o jejích schopnostech – v Mexiku se jí lidově říká též „Rompe Camisa Macho“ (čili něco jako „ta, která svléká mužům košili“)!

Čaj z lístků damiány má údajně posilující, močopudné a křeče uvolňující účinky, již odpradávna se používal k léčbě astmatu. V USA se prodávají kapsle z drcených listů jako tonikum, prostředek zvyšující soustředění a jemné afrodisiakum. Ve směsi s dalšími „bylinami lásky“ se používá jako afrodisiakum snad odnepaměti. V Mexiku se i kouří.

Trojská botanická zahrada se může pochlubit i unikátní sbírkou, která je v těchto dnech v plném květu. Na venkovních expozicích najdete 2000 kusů od 200 kultivarů (tzn. uměle vyšlechtěných) lilií. Jde o sbírku velmi ojedinělou a pravděpodobně největší v celé ČR, která snese i evropské srovnání. Expozice lilií byla vysázena na jaře 2004. Sbírkou prochází cestička z pískovcových šlapáků, takže návštěvníci mají možnost se s kvetoucími liliemi seznámit z bezprostřední blízkosti.

A pak, že se nedá i v Praze najít něco úžasného!

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006