O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Festivaly židovské kultury

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 07. 2005

Česká republika je významnou evropskou křižovatkou kultur, kde má své nezastupitelné místo i kultura židovská. Příležitost poznat tuto výjimečnou kulturu mají zájemci nejen prostřednictvím mnoha židovských památek, ale také na festivalech židovské kultury.

Třebíč, město neodmyslitelně spojené s židovskou kulturou a pyšnící se zápisem v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, zve na festival s názvem „Šamajim 2005“ (www.kviztrebic.cz). 2. ročník festivalu se uskuteční od 1. do 6. 8. 2005. Festival bude slavnostně zahájen vernisáží výstavy fotografií Pavla Heřmana s názvem „Fragmenty“ a vystoupením souborů Mayim a Yocheved, které předvedou izraelské lidové a židovské tance. Na úterý je připravena přednáška o Franzi Kafkovi, koncert židovské hudby a večerní promítání válečného dramatu Romana Polanského „Pianista“. Ve čtvrtek zazní písně v jidiš v podání Hany Frejkové a Michala Hromka, které doplní beseda „Tajemství židovské hudby“ o historii hudby a hudebních nástrojů. Hudební akce budou pokračovat také v  pátek a festival v sobotu 6. 8. ukončí závěrečný koncert a povídání v synagoze. Zájemci, kteří si přinesou spacáky, budou navíc moci strávit v synagoze noc.

Ve dnech 14. 10. - 30. 11. 2005 se uskuteční druhá část festivalu česko-německo-židovské kultury „Devět bran“ (www.9bran.cz). Podzimní část zahájí v Praze filmový festival s doprovodným programem zahrnujícím hudbu, výstavy, přednášky, semináře a literární večery. Na přelomu října a listopadu se festival vydá na cestu do devíti měst České republiky – Kolína, Heřmanova Městce, Loštic, Holešova, Mikulova, Třebíče, Rychnova nad Kněžnou, Českého Krumlova a Boskovic. Program akcí v jednotlivých městech bude složen z přednášky, koncertu a putovní výstavy „Zmizelí sousedé“.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Málo zmizelí sousedéMyrek7-. -0. 2005, 25: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006