O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Nadace Krösus

autor : Mgr. Tomáš Vladislav Novák , vydáno : 15. 07. 2005

Nadace Krösus byla založena v únoru roku 2002 v Zürichu v Kabaretu Voltaire Janem Theilerem a Markem Divo s cílem aktivovat nezvyklé zdroje tvorby jako je majetek, materiál nebo formy myšlení. Hlavním zájmem nadace je svést dohromady nejrozdílnější umělecké scény, národnosti a generace k boji proti elitářskému pojetí umění a překonání propasti mezi uměním a každodenním životem.

Nadace se zaměřuje na budování mezinárodní sítě umělců zabývajících se všemi obory tvorby, kteří se zúčastňují festivalů, událostí, instalací a aktivit a vytvářejí jakési živé sociální sochy. Jednou z nejúspěšnějších akcí nadace byla záchrana Kabaretu Voltaire, světoznámé kolébky dadaismu, který byl po léta opuštěný a byl určen k demolici. Za čtyři měsíce zde nadace vytvořila vyhledávané umělecké a společenské centrum, do kterého putovali umělci sympatizující s dadaismem z celého světa. Situace vyvolala zájem médií a nakonec vedla ke znovuotevření Kabaretu Voltaire jako kulturní instituce města Zürichu v roce 2004.

Od roku 2002 organizuje nadace každý rok v únoru mezinárodní festivaly Dada v Zürichu, při kterých dočasně využívá prázdné městské prostory za kulturními účely. V roce 2003 se festival konal v prázdné tovární hale Sihlpapier, která je jakýmsi městem ve městě. V roce 2004 probíhal paralelně v 7 objektech veřejných záchodků, v roce 2005 v pornokině. Dalšími aktivitami nadace Krösus bylo otevření „Muzea Platte“ v Zürichu, účast na festivalu Salzburger Festspiele v roce 2003 a projekty kulturní spolupráce s místními domovy důchodců.

Jan Theiler a Marc Divo se seznámili ve Východním Berlíně v roce 1990 krátce po pádu Berlínské zdi, v době, kdy nesmírné množství prázdných objektů otevíralo široké pole působnosti pro nekomerční kulturní projekty. V Dunckerově ulici ve čtvrti Prenzlauer Berg byly proměněny na umělecká díla celé zadní trakty domů a jejich dvory. Na půlnočních dadaistických mších probíhajících každý týden, se poprvé ocitly po boku instalace Marka Divo a performance Jana Theilera přezdívaného „Pastor Leumund“. Od té doby oba umělci spolupracují na řadě projektů po celém světě. Zatímco Mark Divo se v roce 1994 vrací do Zürichu, kde je jeho dílo stále více oceňováno, zůstává Jan Theiler v Berlíně, kde organizuje koncerty a performance, píše divadelní hry a zúčastňuje se kolektivní obnovy starého domu ve čtvrti Prenzlauer Berg, který je dnes znám jako kulturní centrum Kastanienallee 77.

V rámci projektu Real Biennale na Mezinárodním bienále současného umění v paláci Kinských v Praze představuje Nadace Krösus středověké katakomby zcela přetvořené prostřednictvím děl a instalací Ajana Calugara (CH), Marka Divo (CH), Marianne Engel (CH), Inga Giezendannera (CH), Pascala Häusermanna (CH), Carli Jeffersona (UK), Ursina Klemenze (CH), Lennie Lee (UK), Mickry 3 (CH), Jonase Scheua (CH), Richarda v. Stockara (CZ), Gabriela Serry (CHILE), Jana Theilera (D) a Guida Tutse (BE).

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006