O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Zvýšený tlak ve stáří zřejmě nezvyšuje potřebu nočního močení a zelený čaj nesnižuje rakovinové riziko

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 15. 07. 2005

Po 60. roce mnozí lidé musí vstávat přinejmenším dvakrát uprostřed noci, kvůli močení – nocturii. Závislost na krevním tlaku a na braní močopudného léku měla potvrdit následující studie. Ačkoli doktoři často doporučují, aby se lidé s nocturií vyhnuli kávě a nočním tekutinám, zatím se v žádné studii nepotvrdilo, že se požíváním těchto tekutin zvětšuje riziko nocturie u starších osob.

"Jsme opatrní s dáváním rad, co se příjmu kofeinu týče ve spojitosti s močovými problémy, " říká autor tématu studie Dr. Theodore M. Johnson II. "Je pravda, že kofein způsobuje nadvýrobu moči a může být dráždivý pro funkci měchýře, avšak tento faktor může být u nocturie nepodstatný."

Johnson, který založil v Birminghamu v Atlantě klinické centrum pro záležitosti geriatrické, dodal, že nocturie je "příznak", nikoli podmínka, který může vyplývat z malé kapacity měchýře, z přílišné močové produkce v noci, nebo z poruchy spánku.

V časopise této americké geriatrické společnosti si Johnson a jeho tým všímá, že nocturie může podstatně narušovat spánek starších lidí a zdvojnásobit riziko úmrtí.

Při zjišťování rizikových faktorů, přispívajících ke vzniku nocturie, se výzkumní lékaři dotazovali 1632 lidí starších 60 let. U všech, u nichž nastával únik moči ve spánku, byla diagnostikovaná nocturie. Bylo to u jedné třetiny dotazovaných. 1% ze sledovaných osob sdělilo, že museli kvůli močení vstávat přinejmenším šest krát každou noc.

Johnson a jeho kolegové došli k závěru, že nejde o závislost na tlaku, že prostě u lidí beroucích močopudné léky ve vyšším věku je vyšší riziko přidružení nocturie.

„Nocturie zvyšuje riziko úrazů. Lidé postižení onemocněním, kteří musí na WC a do koupelny v noci často, by měli mít cestu co nejpřímější, lemovanou mírným osvětlením.“ Ačkoli dosavadní výzkum zatím nenabízí moc návodů, jak si počínat při nocturii, další studium může pomoci.

Jiné průzkumy ukazují, že ani pití zeleného čaje není ochranou. V rozporu s dřívějšími studiemi lékaři nyní totiž tvrdí, že zelený čaj nepomáhá předcházet rakovině. Ta může být i příčinou nocturie. S touto novinkou přišli ve čtvrtek 30.6.2005 zástupci Úřadu pro kontrolu potravin a léků (FDA) v USA. Podle FDA pití zeleného čaje neredukuje ani riziko rakoviny prsu u žen ani riziko rakoviny prostaty, jak se dříve domnívali, ani riziko jiného druhu rakoviny. Předpoklady o zázračném zeleném čaji se nepotvrdily.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Nealko vínoPavel Kučera7-. -0. 2005, 22: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006