O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


NASA plánuje start raketoplánu Discovery

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 20. 07. 2005

NASA oznámila, že od 13. července 2005 bude připravena vypustit první kosmickou loď s lidskou posádkou od katastrofy raketoplánu Columbia v roce 2003. Bylo učiněno vše, k odstranění problémů, které mohly vést k nehodě.

Raketoplán Columbia byl zničen během nárazu do zemské atmosféry 1. února 2003. Všech sedm členů posádky tehdy zahynulo. Ředitel NASA Griffin sděluje, že úsilí NASA v posledních dvou a půl letech nebylo zaměřeno pouze na nedostatky, které vedly ke zničení raketoplánu, ale spíše na širokou prohlídku celé kosmické lodi.

"Věříme, že toto je nejlepší loď, kterou máme," sdělil Michael Griffin reportérům, s vědomím, že všechny lety do vesmíru obnáší rizika. "Je to riskantní, udělali jsme ale vše, co jsme mohli udělat, abychom rizika minimalizovali."

Americká vesmírná agentura, která pracovala více jak dva roky na opravách vad, původně doufala, že vypustí kosmickou loď Discovery již v květnu, ale plán byl v dubnu odvolán se zdůvodněním, že na předělání palivové nádrže bude potřeba více práce.

Raketoplán Discovery byl dopraven na základnu v Kennedyho vesmírném centru NASA na Floridě, kde se očekává povolení startu do vesmíru mezi 13. a 31. červencem 2005.

"Posádka je připravena na start,“ sděluje její velitel Eileen Collins.

Představitelé NASA potvrdili, že červencové, tradičně bouřkové počasí na Floridě může bránit včasnému startu.

Jestliže by byl raketoplán Discovery poškozen a nemohl by se vrátit na Zemi, plánuje NASA zabezpečit útočiště pro astronauty v mezinárodní kosmické stanici do té doby, než bude raketoplán Atlantis převeden k záchranné misi.

Dodávají, že také raketoplán Atlantis bude přistaven ke startu 20.července 2005.

Griffin byl tázán, kdy bude NASA slavit. Sdělil, že dokud se raketoplán po 13-ti denní misi nevrátí v pořádku na Zemi, nemyslí si, že by měli právo na oslavy. Je to stará pověra pilotů. Oslavovat se smí až po návratu lodi.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006