O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Ztráty způsobené kouřením v USA vzrostly, úmrtí poklesla

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 20. 07. 2005

Úmrtí na následky přímého i druhotného kouření stály Spojené státy asi 92 miliard dolarů v přepočtu na ztracenou produktivitu za pět posledních let před rokem 2001. Jde o obrovský nárůst ve srovnání s cca 10 miliardami dolarů v období od 1995 do 1999, sdělili federální zdravotní analytici ve čtvrtek 30.6.2005.

Zároveň počet Američanů, kteří umřeli na následky kouření mírně poklesl, tvrdí se ve zprávě ze Střediska pro potlačování chorob a prevence. Podle zprávy bylo v USA v letech 1997 až 2001 zaznamenáno 438000 předčasných úmrtí osob, u nichž roli sehrál faktor kouření nebo faktor sekundárního vdechování kouře. To je pokles ve srovnání s cca 440000 úmrtími v letech 1995 až 1999.

Vzestup ztrát na produkci a výnosech obsahuje též inflaci a vyšší mzdy, řekla Anna Malarcher, která působí jako starší vědecký poradce pro CDC, v oblasti zdraví zaměřené na kouření. "Musíme vyvinout další úsilí, aby se mladí lidé vyhnuli počátkům kouření a musíme podporovat ty, kteří kouření opustili," Říká, že Spojené státy v těsných rozpočtech redukovaly fondy pro protitabákové mediální vzdělávací kampaně a pro rady kuřákům, jak skončit. "Právě kvůli efektivitě, produkci potřebujeme naopak podporovat kampaně.“

Podle průzkumu CDC z května 2005 se zjistilo, že 21.6% dospělých Američanů přiznalo kouření v roce 2003, což je mírný pokles z 22.5% v roce 2002 a 22.8% v roce 2001. Tento trend však není dost rychlý, aby bylo v roce 2010 dosaženo kýženého cíle, redukce počtu kouřících na 12%.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006