O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Sázavafest se blíží

autor : Redakce , vydáno : 01. 08. 2005

Multikulturní letní festival Sázavafest, který tento rok oslavuje páté narozeniny se rychle vyhoupl do popředí mezi nejznámější a největší české festivaly jako jsou Trutnov Open Air nebo Rock for People a to nejen díky srovnatelné kvalitní produkci, ale také díky své otevřenosti novým myšlenkám a nápadům.

První krůčky festivalu jsme mohli spatřit v roce 2001, které byly velice jisté a plné odhodlání. Od tohoto okamžiku uplynuly 4 roky, během kterých festival zaznamenal obrovský rozvoj, o kterém svědčí rok od roku zvýšení návštěvnosti.

Novinkou letošního festivalu je bezesporu multikulturnost Sázavafestu a to MF Plus scéna s divadly, autorským čtením a akustickým hraním, ale také scéna India Happy Fest, kde se představí ucelená přehlídka trendů, nejen hudebních z této oblasti. Pro diváky bude atraktivní bezesporu obří stan s názvem Redzone, který bude plně klimatizován, a kde bude moci každý návštěvník relaxovat spolu s chill out muzikou.Ve filmovém stanu se budou promítat filmy z ucelených oblastí (Česká produkce,

Slovenské okénko-SFÚ Bratislava, Profil Zlín, Hudba ve filmu) atd. Novinkou bude i letošní největší účast moderátorů festivalu. V současné době jsou potvrzeni Pavel Anděl (ČT1), Savec (Vysací Zámek), Petr Korál (Radio Beat) a DJ Kaya (Radio 1).

Program pátého ročníku, který se koná od 4. do 7. srpna je opět hudebně velice nadupaný. Na šesti scénách se během čtyřech dnů představí dohromady na 100 účinkujících různých žánrů a směrů, kdy diváci uvidí a uslyší z každého „oboru“ opravdovou špičku. Jmenujme například SKA: Polemic (SK), Sto Zvířat, Fast Food, Chancers, REGGAE: Švihadlo , POP: Aneta Langerová, J.A.R., Chinaski, Mig 21, Burma Jones (Bohouš Josef), ROCK: B.S.P. (Balage, Střihavka, Pavlíček), Sunshine, Kurtizány z 25. avenue, Horkýže Slíže (SK), Wohnout, Iné Kafé (SK), JAZZ: Pavel J. & Mind the Step , PÍSNIČKÁŘI: Karel Plíhal, Vašek Koubek, Slávek Janoušek, HIP HOP: Indy & Wich, Kontrafakt, Bow Wave , DANCE: Skyline, Ohm Square, Soil, WORLD MUSIC: Traband, Benedikta, Al Yaman, Mango Molas (SK), LEGENDY: Vladimír Mišík, Psí Vojáci, Mňága a Žďorp, Precedens (Bára Basiková) , TALENTI: Khoiba, Clou, Gaia Mesiah, Zina & Stereophonics Punx a mnoho dalších. Ze zahraničních účastníků je to exotická černošská skupina Lord Bishop z USA, která ve své

hudbě čerpá z kořenů černošské hudby a výsledkem je originální fůze funku, blues, soulu, hip-hopu s popem. Dále naše publikum může ocenit kvalit francouzské reggae/dubové kapely Papa Style & Baldas , která má na svém kontě třeba předskakování legendárním Black Uhuru či Dillinger. Největší „bonbónek“ Sázavafestu je britská skupina Bushcraft, která je jedním z největších objevů dnešní londýnské hudební scény. Kvartetu kraluje charismatická černoška Anthem, jíž můžeme přirovnat k takovým hvězdám, jako je Skin (ex Skunk Anansie) nebo Gwen Stefani (No Doubt). České republice se exkluzivně představí pouze na Sázavafestu. V neposlední řadě bychom rádi zmínili festivalovou účast letošních SuperStar na připravovaném hodinovém vstupu. Společným blokem by trojlístek Vlasta Horváth, Petr Bende a Gabriela Al Dhábba měl vystoupit po boku svých vlastních kapel a přesvědčit tak širokou veřejnost o svých kvalitách.

To, že se pořadatelé nebojí experimentovat dokazují tzv. soutěže „Bitvy o Sázavafest“, ve kterých se při koncertech minulý víkend utkalo 16 nových zajímavých kapel z celé republiky. Návštěvnost téměř 2.000 lidí dokazuje, že tato úplná novinka mezi českými festivaly má ohlas i u diváků. Vítěznými kapelami se staly Banánový Rybičky a Ticho de Pré Cupé Band, které je možné 5.8. shlédnout na Sázavafestu, přímo na scéně Radia1. Ve čtvrtek 14.7. od 18 hodin v Rock Café se ještě utkají v poslední bitvě pražské kapely Skip, Toneless, Anhead, Sopoty a Eddiestoilow.

Mimo pestrou hudební produkci je nedílnou součástí festivalu opět festivalové městečko, kam pořadatelé vměstnali spoustu zajímavých doprovodných akcí jako například již zmiňovaná divadla nebo autorská čtení. Dále zde také bude instalován reprezentativní průřez výstavou Jiří Voskovec, která právě probíhá až do 19.6. ve výstavní síni v kostelu U Martina v Sázavě u příležitosti 100 let narození slavného rodáka. Tato výstava svým obsahem předčí i pražskou expozici, kde některé fotografie a materiály nebyly vůbec použity. Výstava především klade důraz na vztah Voskovec–Sázava a Sázava–Voskovec. Festival vzdá hold této osobnosti sobotním odpoledním průvodem na náměstí k jeho pamětní desce, kde se rozvíří velká bubnová a taneční show. Další atrakce jsou různé soutěže (například o let balónem), footbagové exhibice, workshopy, tatoo salon, koktejlové bary, čajovny a samozřejmě koupání. Pro každého zájemce bude připraven DROP IN s bezplatným odběrem krve na test H.I.V. a poradenstvím.

Perličkou je také potvrzené natáčení nové teeneagerské komedie „Experti“, kde hrají Michal Foret, Tomáš Löbl (oba Superstar) Kateřina Průšová, Lucie Váchová (obě Miss), další podrobnosti v průběhu července a těšte se na premiéru 9. února 2006! Na začátku srpna nás tedy ve městě Sázava v areálu „Ostrov“ opravdu čeká smršť toho nejlepšího z českých luhů a hájů podpořené zahraničními hudebníky. Můžeme se těšit na široké spektrum hudebních stylů. Stejně tak jako vloni mohou zájemci při předložení vstupenky využít od Českých drah 50% slevu na jízdném. Další sleva, tentokrát na vstupném čeká držitele studentských karet ISIC, ALIVE, ITIC. Vstupenky jsou již k dostání v běžných předprodejích (Ticketstream, Ticketpro a Ticketportal i na Slovensku), a brzy i  v síti ČD center Českých drah po celé republice. Cena v předprodejích činí 550,-Kč + poplatky sítí. Na místě na všechny čtyři dny 700,-Kč. Prvních 3.000 návštěvníků dostane zdarma k lístku rockovéneopunkové CD (prvních dvěstě kusů těchto CD se rozdá již ve čtvrtek, ostatní v pátek).

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006