O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Slušnost je již přepychem?

autor : Jiří Jakl , vydáno : 03. 08. 2005

Před sepsáním tohoto příspěvku jsem si uvědomil, že chci vlastně moralizovat. To samozřejmě může dělat jedině člověk 'bez poskvrny' - ruku na srdce, kolik takových lidí znáte?

Řada lidí mne za slušňáka alespoň v minulosti považovala. Bohužel musím říci, že mé okolí na mně zapracovalo a neslušné slovo mi občas také ulítne. Zcela slušní lidé jsou dnes skoro považováni za divné. Neslušné výrazy drsňáků se na nás denně valí i z televize. Každý dnes docela dobře rozumí vážným slovům 'Tý vole, je to v pr…'. Něco jiného je však podle mě jazyková čistota a něco jiného slušnost. Stejně jako prof. Herben (populační botanik) nemám nic proti hovorové řeči na akademické půdě, dokonce ani při odborných presentacích (doporučuji shlédnout článek a reakce na prfdec.natur.cuni.cz/%7Eherben/jazyk.html ), neboť jazyk je třeba chápat především jako prostředek k dorozumění, nikoli za cíl veškerých snah o jeho čistotu i za cenu ztracení původní sebegeniálnější myšlenky.

Něčím docela jiným než používáním vulgárních a neslušných slov je používání nadávek. Co jsem opravdu nečekal, to byla vzkazka na mých stránkách před Vánoci a začátkem nového roku, že 'Jsi debil Jakle neboli Fretko' podepsaný mojí domovskou Katedrou botaniky PřF Univerzity Karlovy. Po roce se autor (téměř dokrorand této školy) v opilém stavu ke svému počinu dokonce přiznal. Přišlo mi to neuvěřitelné, tak jsem to chtěl trochu více rozmazat, aby každý věděl, koho mezi sebou máme. To víte, na pankáčství, kouření trávy a hrubší jazyk některých mých kolegů jsem si zvykl, nádavky na moji adresu podepsané katedrou ve skoro svátečním období - to je ale silné kafe. Autora jsem kontaktoval, omluvy jsem se ani po měsících čekání nedočkal. K omluvě jsem ho nakonec přímo vyzval, ale prý si mám políbit něco. Dotyčné individuum (nechme stranou co v životě vlastně dokázalo a kdo si vlastně může nadávky dovolit) se vůbec proti mně neohrazovalo, uspokojilo se lhaním okolí, že jsem si vše snad vymyslel. O mě jako o Fretce se baví asi tak pět lidí, z nichž jsem podezříval pouze lidi dva. Protože jsem před Vánoci sepsal zamyšlení na katedrové nástěnce, že 'anonym' poškozuje dobré jméno katedry, dotklo se to okolí zmíněného anonyma, že vlastně o nic nejde a tím rozmazáváním jsem nakonec tím špatným já. Pěkně děkuju, takže si nakonec jménem různých domovských institucí budeme před Vánoci a na Nový rok nadávat?

Nezajímat se o lidi ze svého okolí znamená totalitu, kdy se Vás nikdo v případě, že je Vám ubližováno, nezastane a nemá o Vás zájem. Jak se totiž začnete chovat ke svému okolí, tak se obvykle okolí začne chovat také k Vám. Buďte jinými slovy arogantní, sprostý a lžící, uvidíte, že svět kolem Vás se začne měnit (a věřte, nejde jen o to na něco si zvyknout). Klasik pravil: 'Slušnost především' - mýlil se snad?

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
komentářStránský8-. -0. 2005, 05: 0
   komentářJJ.8-. -0. 2005, 07: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006