O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Pak už ani nepoděkovala

autor : Tomáš Ježek , vydáno : 04. 08. 2005

„Přijaté zprávy: 1“ hlásil mi displej mobilního telefonu. Kdopak si na mě vzpomněl? Napadlo mě. Otevřel jsem zprávu – byl to operátor, který mě informoval o úspěšném dobití mého kreditu pomocí terminálu. Nic zvláštního, řekl bych si normálně. Takových zpráv jsem už dostal. Jenže právě teď jsem nedobíjel.

Netrvalo dlouho a volalo mi neznámé číslo.

„Ano?“ promluvil jsem jako první.

„Dobrý den!“ řekla na druhé straně hodně smutným hlasem ne moc stará žena. „Dostal jste kredit, že jo?“ pokračovala ještě smutněji.

„Ano!“ odpověděl jsem jí po pravdě.

„Můžeme se nějak dohodnout?“ začala se vyptávat. „Já dobíjela kredit dceři, která leží v nemocnici a spletla jsem si číslici. Místo devítky jsem napsala čtyřku…“

Nijak mě to celé nevzrušovalo. Paní na druhé straně jsem doporučil, aby se obrátila na operátora, který by jí měl pomoci. Byl jsem pevně přesvědčen, že pro operátora není problém částku z mé karty odstranit a vrátit ji původní majitelce.

Po několika málo minutách mi paní volala zpět: „Tak bohužel to nejde,“ řekla mi tak smutným hlasem, div se mi nerozbrečela do telefonu. Pak bylo hrobové ticho. Nikdo z nás nic neříkal.

„Potřebujete ho nutně?“ prolomil jsem ticho.

„Dcera mi teď nemůže zavolat…“

Byla sobota navečír. Zasloužené volno jsem trávil na chatě, kde široko daleko nebyl žádný terminál, kterým bych mohl „vrátit“ kredit, který jsem byl nečekaně obdarován.

„V pondělí – dřív to nejde,“ rozhodl jsem.

„Mockrát vám děkuju,“ řekla mi radostně paní na druhém konci.

Celý večer jsem měl o čem přemýšlet. Pořád jsem myslel na tu dceru, která leží v nemocnici a nemůže si ani zavolat. Přestože jsem vůbec nevěděl o koho jde, bylo mi ji líto.

Hned ráno – v neděli – jsem sednul na kolo a objížděl vesnice a hledal místo, kde jednak budou mít otevřeno a kde hlavně budou mít terminál. Nakonec jsem skončil až na předměstí Lysé nad Labem. V prvním obchodě jsem dobil kredit na požadované číslo a jel s dobrým svědomí domů. Celou cestu jsem čekal na jediné – telefonát či SMS od té, které jsem dobil telefon. Doufal jsem, že dostanu aspoň poděkování. Leč marně. Už se neozvala. A tom jsem si nechal zkazit půl dne volna, objížděním vesnic a hledáním „blbého“ terminálu.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: Článekarnarey8-. -0. 2005, 04: 1
??8-. -0. 2005, 13: 0
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006