O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Krása se ukrývá v ledničce

autor : PlusPress , vydáno : 08. 08. 2005

Nejčastěji používané kosmetické prostředky sice mnohdy docela spolehlivě čelí škodám, jež přibývající léta i další faktory páchají na lidském zevnějšku, nicméně jdou obvykle jen po povrchu. Přitom v běžných domácnostech skrývají útroby ledniček potraviny, jež dokáží téměř zázračně omladit organismus zevnitř.

Jen vědět, kam a pro co sáhnout.

Stárnutí pleti dokáže například účinně čelit cibule díky éterickým olejům, jež před ním nejen spolehlivě chrání buňky, ale také podporují látkovou výměnu a dokáží si poradit se vznikem arteriosklerózy. Odborníci radí konzumovat denně jednu polévkovou lžíci rozsekané syrové nebo podušené cibule v porcích salátu, na chlebu s máslem a tvarohem či jako přílohu k masovým pokrmům.

Trápení s křehkými, lámavými a zatrženými nehty na rukou i nohou lze předejít pojídáním jáhel, které jsou vydatným zdrojem kyseliny křemičité. Stačí dvakrát týdně nahradit běžně používané brambory nebo rýži kaší z této zemědělské plodiny. Menší tukové polštářky na krku či bradě vymizí po požití červené řepy a šťávy, do níž se nakládá. Za ztrátu nadbytečného tuku odpovídá betain, který tvoří jejich účinnou složku a dokáže si poradit s cholinem. Doporučená dávka: týdně dvě až tři porce řepy v podobě salátu nebo pití šťávy v mezidobí mezi hlavními jídly.

Lidé, které po probuzení děsí nateklé oči či nehezké váčky, jež se jim pod nimi přes noc utvořily, mají snadnou pomoc takříkajíc po ruce. Není jí nic jiného než běžně dostupná čerstvá petržel. Kvůli jejímu zřetelnému odvodňovacímu působení by ji měli proto používat do salátů, omáček, polévek nebo na chléb s máslem. Denně jí zdobit veškerá jídla. Je také šikovné,od věci, pořídit si speciální květináč, v němž bude pravidelně dorůstat.

Udržet si ploché břicho jde i bez namáhavého cvičení. Spolehlivě je zastoupí pravidelné požívání jedné sklenice jogurtu, tučného mléka nebo kefíru. Tyto potraviny dodávají tělu nejen potřebné množství vápníku, ale také je zásobují bakteriemi nutnými pro správné fungování trávicí soustavy. Předcházejí tak nepříjemnému nadýmání a zácpám. Lesk vlasům umí propůjčit ananas. Na jídelníčku by se měl objevovat v čerstvém stavu jednou za čtrnáct dní, přičemž je ho zapotřebí rozdělit na menší porce, které se pečlivým žvýkáním spotřebují v průběhu dvou až tří dnů.

S celulitidou se úspěšně potýkají především tučné mořské ryby, jako je sleď, losos nebo makrela. Díky vysokému obsahu mastných kyselin (např. Omega-3) podporují spalování tuků v buňkách a odbourávají vlákninu. Jedna porce týdně dokáže nejen zpestřit fádní střídání obvyklých pokrmů, ale navíc prokazatelně působí i na zdravotní stav organismu. Z letargie dokáže vyvést ovčí sýr, jenž dodává tělu chybějící energii. Bakteriální kultury, které se v něm nacházejí, pomáhají oživit odumírající buňky a uvést je do aktivního stavu. Jako potravinový doplněk by neměl chybět dvakrát týdně. Na chlebu, nastrouhaný na salátech nebo zapečený. O čistotu pleti se umí postarat syrové kyselé zelí, které silným pročišťujícím působením zlepšuje prokrvení a odstraňuje veškeré nečistoty. Stačí ho konzumovat jednu porci každý druhý den.

Článek zprostředkovala agentura PlusPress.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006