O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kanál mezi Rudým a Mrtvým mořem vyvolává obavy ze zemětřesení

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 11. 08. 2005

Jordánsko, Izrael a Palestinci podepsali v květnu 2005 dohodu o projektu stavby kanálu spojujícího Mrtvé a Rudé moře. Předseda egyptského Suez Canal Authority (SCA) Ahmed Ali Fadel zpochybňoval správnost rozhodnutí obavami ze zvýšení rizika zemětřesení na Středním východě.

"Dva mořské kanály by mohly vést k silné seismické aktivitě v regionu v důsledku rychlých masivních proudů vody, " tvrdí Ahmed Ali Fadel. Kanál by měl být navržený současně k tomu, aby generoval elektřinu pro odsolování rostlinstva, nejen k prevenci proti vysychání Mrtvého moře. Měl by převádět ročně 850 milionů tun vody. Fadel upozorňuje, že zemětřesení by bylo zvláště nebezpečné, protože zemská kůra je v zálivu Gulf of Aqaba mnohem tenčí, než kdekoli jinde na Zemi. Záliv je součástí Rudého moře. Voda má být odtud převáděna, má být pumpována nahoru a potom čerpána do Mrtvého moře, které leží pod úrovní mořské hladiny.

„Projekt by měl poskytovat Izraeli vodu pro chlazení jeho nukleárního reaktoru v Dimoně, produkujícím elektřinu. Doplňující funkce stavebního komplexu by měl řešit projekt odsolování rostlin a přeměna pouštní oblasti Negev Desert na území, kam bude voda a elektřina dodávána podle dohody o vodě a elektřině," dodává.

S pumpováním mořské vody do Mrtvého moře se zvětší slanost v nejbližších pobřežních zemích. Mrtvé moře je již více slané než Rudé moře. Se stoupnutím hladiny dojde k zasolování. Proto je odsolování vhodné a žádoucí. Kanál spojující Mrtvé a Rudé moře není konkurenční výzvou Suezskému kanálu ani neulehčuje jeho problémům, protože jeho účelem není přeprava lidí a obchod s komerčním zbožím.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
ZemětřeseníApe8-. -0. 2005, 12: 1
   Zemětřeseníhonzik8-. -0. 2005, 20: 2
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006