O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Kouření škodí

autor : ing. Ludmila Pachtová , vydáno : 12. 08. 2005

Děti kuřáků trpí větším deficitem pozornosti. U žen, které kouří během těhotenství, se téměř ztrojnásobuje riziko, že jejich děti se narodí s poruchou pozornosti, tvrdí dánští výzkumníci z Kodaňské university (Aarhus Universitet). Nastávající maminka, která kouří, vystavuje svůj plod relativně vysoké koncentraci nikotinu, který postupně mění receptory pro dopamin v mozku, který je základem pro mozkový vývoj.

Ví to také ve Pharma Nord? V časopise pediatrů srovnávají počty dětí u nichž byla diagnostikovaná hyperaktivita, a zjišťují, že 59 % nemocných jsou potomci kuřaček, což je třikrát více, než udává statistika případů potomků nekuřáků. Hyperaktivita se vyznačuje nadměrnou fyzickou aktivitou, nepozorností a impulsivním chováním.

Dalším novým objevem jsou podle Američanů zdravotní rizika plynoucí z kouření mladistvých. Vdechovaný kouř zvyšuje rizika narušení metabolizmu, přispívá k rozvoji obezity, k vysokému krevnímu tlaku, narušuje úroveň cholesterolu v krvi a přispívá k faktorům pro onemocnění cukrovkou. Také bývá přidruženým faktorem pro rozvoj rakovinových nádorů. Odhaduje se, že 47 milionů Američanů trpí syndromy metabolizmu, které zvyšují šance na rozvoj nějaké srdeční choroby, mrtvice nebo cukrovky. Ke kouření se připojuje obezita jako druhotný faktor, který přispívá k rozvoji těchto nemocí. Čím dříve se s kouřením v mládí začne, tím jsou rizika vyšší," tvrdí Dr. Michael Weitzman, profesor z University Rochester v New Yorku, který vedl výzkum.

"Pravděpodobnost se zvyšuje téměř pětkrát, jste-li vystaveni kouři, aktivní kouření zvyšuje riziko přinejmenším šestkrát". Dvě třetiny z dospívajících dětí, které nekouřily, měly, podle výzkumu úroveň cotininu mezi 0,05 až 0,15 nanogramy na mililitr, pokud sdíleli prostředí kuřáků. Asi 16 % ze všech dětí a dospívajících ve Spojených státech je obézních. V převažujících případech je příčinou jejich pobyt ve společnosti kuřáků nebo aktivní kouření, " uvádí Weitzman. "Dokonce i když nejste vizuálně obézní, jako dospělí, pokud jste byli kuřáky nebo vystaveni kouři, máte vytvořen základ centrální obezity. " Centrální nebo abdominální obezita ukládá tuk kolem orgánů a více přispívá ke vzniku druhotných onemocnění orgánů, než podkožní tuk.

Kouření zkrátka bývá ukazatelem nezdravé životosprávy. Lidé, kteří kouří, většinou také méně cvičí a nezdravě se stravují. Nemoci pak na sebe nenechají dlouho čekat.

Foto: Václav Kotěšovec

Komentáře
VěcAutorDatum a čas
Re: ČlánekGEORGE8-. -0. 2005, 16: 0
   Re: ČlánekJura8-. -0. 2005, 28: 1
Re: Článekpepi8-. -0. 2005, 17: 0
   Re: ČlánekJura8-. -0. 2005, 28: 1
to snad ne..radimeq8-. -0. 2005, 28: 0
   to snad ne..Jura8-. -0. 2005, 28: 1
Vše pro zdraví.Anton8-. -0. 2005, 28: 1
Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006