O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Dovolená, dovolená...

autor : Tomáš Ježek , vydáno : 05. 09. 2005

Přestože je dovolená již za námi, proč na ni ještě jednou nevzpomenout?

Po deseti měsících učení. Po deseti měsících nuceného vstávání. Po deseti měsících přednášek práva, vodního hospodářství, němčiny, efektivního jednání, ekotoxikologie, pitné vody, skládkování… Po deseti měsících mám konečně volno a můžu to všechno na několik týdnů pustit k vodě.

Musím říct, mám se fakt krásně. Ani moc to nestálo. Na rozdíl od tety se strejdou, kteří minulý týden odletěli kamsi do Španělska a cachtají si nohy ve slaným moři, já hezky sedím na chatě v dešti pod velkým starým slunečníkem a nohy si namáčím v plechové vaně. Ještě že jsem ji v minulých letech natřel modrou barvou, aby aspoň zdánlivě připomínala moře. I ty obrázky ryb, mušlí, hvězdic jsou fakt skvělé. Akorát to poznám jenom já. Bohužel se ukazuje moje kreslířské neumění. Na základní škole jsem měl vždycky trojku z výtvarné výchovy.

Z toho dlouhého sedění, dívání se na pobíhajícího sousedovic čokla, který celou dobu lítá sem a tam kolem plotu, začínám mít hlad. Smutně si vzpomínám na fotky jídel, který mi poslal bratranec mejlem. Z krásně vyhlížejících jídel všech barev a chutí, si odcházím do kuchyně ukuchtit něco k snědku.

Místo tureckých snídaní, které má můj bratránek, tedy širokých výběrů pečiva, různých druhů másel, džusů, čajů, káfíčka, mléka, šunky, salámů, vajíček na sto způsobů, mám tu smůlu, že se dívám do prázdné ledničky na pár koleček oschlého salámu do pondělí (dnes je čtvrtek), dvojky másla a pár starých rohlíků. Na rozdíl od něj neřeším, jestli to či ono, ale spíše zda to sníst nebo ne.

Ale to byla snídaně. Od té už uběhlo několik hodin. Chci obědvat. Je to jako se snídaní. Místo výběru knedlíků, brambor, těstovin, osmi druhů polévek mám výběr stejně jednoduchý. Teplou čínskou nudlovou polévku za tři padesát, v níž zkouším rozpustit tvrdý rohlík od pondělí. S teplým jídlem se musím rozloučit. Knedlíky neumím, brambory nejsou a těstoviny sežraly ve spíži myši. Chleba s paštikou vyhrává.

Na večeři raději nemyslím. Místo toho se jedu projet na kole. Sice se to nedá srovnat s horkým pískem na pláži, černá asfaltka je studenější, ale také dobré. Tedy do doby, kdy mě projíždějící kamion ohodí vodou z kaluže. Tvářím se optimisticky – nerozčiluji se ani na něj nekřičím sprostá slovíčka – beru to jako vlnu z moře, kterou na rozdíl od mých příbuzných nemůžu zažít.

Navečír je zima. Sedím v teplákách kolem ohně a opékám si buřty, které máma koupila. Už aby ta dovolená skončila.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006