O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Proč muži milují potvory

autor : Michaela Mazancová , vydáno : 11. 10. 2005

Kniha nakladatelství Motto Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou jen oči pro pláč je téměř novinkou, která se stala mezinárodním bestsellerem. Sherry Argovová v ní popisuje, jak se máte chovat a co máte dělat proto, aby vám muži zobali z ruky a dozvíte se postupně všechny chyby, které vám doposud bránily v tom, omotat si vašeho drahého kolem prstu.

V knize se pomalu prokoušete několika desítkami rad, jak se chovat k muži, od rad ohledně počátečního seznamování přeš rady v posteli až pomalu k těm posledním týkajících se soužití a fungování vztahu.

Názory Sherry Argovové jsou v některých pasážích opravdu zajímavé a je nutno podotknout, že pro ženu, která pevně věří, že muž ji bude milovat bude-li ho nosit na rukou, budou trochu drastické.

Cílem Argovové je ukázat čtenářkám, že oni jsou to krásné, co má muž dobývat, získávat si a obdivovat a že žena má být sebevědomá, dobře znát svou cenu a občas být vypočítavá až prohnaně lstivá, aby si toto vše muž mohl uvědomit.

V podstatě se jedná o souhrn pravidel, jak se sebou nenechat zametat, jak být paní situace v každém okamžiku a jak se chovat sebevědomě, inteligentně a nedostupně.

Nemyslím si, že některá z žen podle této knihy začne po přečtení žit, ale určitě v ní každá najdete kus svojí vlastní blbosti, která vám bohužel dojde až po přečtení posledního písmenka.

Názor některých čtenářek:

."Knížka se mi moc líbila a musím přiznat že jsem si uvědomila některé chyby,kterých jsem se dopustila,dokonce i můj kamarád mi řekl,že jsem moc hodná a moc dostupna,že chlapy potřebují ženskou dobívat,a já mu na to odpověděla,že si na nic nehraju,když jsem s tím chlapem ráda a chci ho vidět,tak proč bych měla cukat…v knížce je přesně tohle perfektně vysvětlené..“

"V principu to sice funguje, ale je velký rozdíl být sobecká mrcha versus mít přirozené (třeba i trošku přehnané) sebevědomí, vědět co chci a nenechat sebou zametat.“

Ukázka z knihy:

Chcete-li motivovat muže k dávání, musí se při něm cítit dobře. Touží po ocenění a úctě. Mužské ego se vmžiku stane příčinou války, i to dokáže. Ego buduje nadnárodní společnosti. Ego žene muže do posilovny, kde si ochotně lehá pod stokilovou činku. Ego je příčinou krádeží, žebrání a půjčování. A ego je i příčinou lásky.

Vysvětlení by vám mohlo připadat samozřejmé, ale ono je to s ním trošku složitější: Muž si totiž potřebuje připadat mužně. Proto se odmítá ptát kolemjdoucích na cestu, ačkoli je úplně ztracený. Budete-li mu tvrdit, že z dálnice měl sjet před půl hodinou, stejně vás neuslyší, takže se ani nenamáhejte. Tak jako tak dupne na plyn a bude se řídit vlastním instinktem. Muži se přece neztrácejí, oni jen:

 poznávají okolí,

 míří jiným směrem, protože si to rozmysleli,

 jedou kousek dál, aby se koukli, co je tam dole,

 prozkoumávají neznámou lokalitu.

Muži se neztrácejí, opakuji znovu. Co na tom, že jsou padesát kilometrů od původního cíle? Neztratili se.

Zákon přitažlivosti č. 4

Někdy muž schválně nevolá, aby si vyzkoušel, jak žena zareaguje.

Muži totiž mají ve své druhé podstatě vepsáno, že si musejí otestovat vody, do nichž hodlají vstoupit. Podobně se chovají i děti, a neopomíjejme ani zvířata. Jistota je jistota.

Vydá-li se muž na ústup, nemusí to ještě znamenat, že vztah končí, ale třeba si jen potřebuje něco promyslet, potřebuje získat jakous takous jistotu. Na rovinu to samozřejmě neřekne. Jak by vypadal muž, kdyby partnerce mezi řečí oznámil „Lásko, potřeboval bych se ujistit o pevnosti našeho vztahu“? Raději se stáhne a bude sledovat, jak se zachováte. Pokud žena začne jednat emocionálně, muž získá pocit, že má situaci pod kontrolou. Ovšem bude-li žena jednat přecitlivěle poměrně často, pak pro něj přestává být onou zmiňovanou výzvou. Opak nastane, nebude-li muž vždy přesně vědět, jak se žena zachová.

O autorce:

Sherry Argovová, známá mediální osobnost a spisovatelka, má vlastní pořad na kalifornské rozhlasové stanici KRLA. Pravidelně přispívá do časopisů Cosmopolitan, Glamour, Esquire, Playboy a mnoha dalších. Žije v Los Angeles.

Její prvotina Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč získala velké uznání, byla přeložena do mnoha jazyků a stala se mezinárodním bestsellerem. V únoru 2006 vyjde její pokračování Why Men Merry Bitches (Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet

Nakladatelství Motto, 256 stran, asi 199 Kč

Autorka je šéfredaktorkou O Životě.cz.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006