O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Život je o štěstí

autor : Jitka Lenková , vydáno : 12. 10. 2005

A ne, že ne. Chcete dostat dobré místo, kde by vás práce bavila a také vás uživila? Tisíce rad, tisíce návodů. Jen se jimy zkuste řídit – zjistíte, že to nemá cenu. Anebo snad znáte někoho, kdo by si přečetl inzerát v novinách o nějakém výběrovém řízení, odpověděl na něj a ono výběrové řízení vyhrál? A potom si přečtete nějaký ten příběh ze života a víte, že jste úplně mimo.

Tak třeba. Halina Pawlovská se v jednom ze svých interview zmínila o tom, jak oslovila zahraničního vydavatele svého slavného Story (anebo tak nějak). Myslíte, že přišla na schůzku však, jak důtklivě připomínají všechny konkursonávody? Ani omylem. Podle svých vlastních slov naopak dorazila o půl hodiny později, konkrétně do hotelu Paříž. Věnovala vydavateli dost času, přesvědčovala ho o svém projektu? Ale kdepak. Jak vypráví, o co přišla dříve, o to musela zase naopak dříve odejít. Když jí přinesli objednané jídlo, ani se ho nestihla dotknout. Navíc si uvědomila, že vlastně ani nejí celer, který byl součástí onoho jídla. Nějak jí to nenapadlo ani ve chvíli, kdy si ono jídlo, kuře na celeru, objednávala Potencionálního vydavatele ovšem nechala svůj oběd samozřejmě zaplatit. A teď si upřímně odpovězte na otázku: Postavili byste milionový projekt na osobě, která na schůzky chodí pozdě, odchází z nich předčasně a dělá jí problém si i objednat jídlo? Vy možná ne, ale onen vydavatel ano. A ostatní je už historie. Samozřejmě, Pawlovská si možná onu historku pro onen rozhovor trochu přikrášlila, já jsem si ji možná nezapamatovala úplně přesně, ale to podstatné z ní určitě zůstalo: Abyste získali super místo, nemusíte (!!!) chodit včas.

Druhý příklad. Irena Obermannová. Živí se psaním beletrie, říká se jí Viewegh v sukních a ona sama se podivuje, proč se naopak Viewghovi neříká Obermannová v kalhotech. Opět informace z rozhovoru o tom, jak se rozhodla nebýt jednou ze scénáristek TV Nova Ulice. Rozhodla se, odešla. Myslíte si, že na ní mocný zaměstnavatel TV Nova za tu nevděčnost zanevře a už nikdy ji nevezme zpátky? Ale kdepak. Vzápětí ji nabídl práci na Ordinaci v růžové zahradě. Poučení? Nebojte se odejít,vyplatí se to. S trochou štěstí.

Já vím. Namítnete mi, že obě tyto dámy jsou vyjímečné, že už něco předtím dokázaly a že jejich zaměstnavatelé si jimy byli natolik jistí, že jim ty prohřešky proti všem pravidlům získávání práce prostě prominuli. Ale nemuseli to udělat a v tom je to štěstí obou jmenovaných. My, kteří to pozorujeme zvenčí, si musíme jenom odpovědět na otázku, zda obecné povědomí, že když někdo něco strašně moc chce a udělá pro to všechno, tak musí svého cíle dosáhnout, je správné. Když vidím ty tisíce marně se snažících lidí i ony šťastné náhody bez jakékoliv snahy a námahy, mám o filosofických základech naší západní společnosti orientované právě na snahu a výkon, značné pochybnosti.

Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006