O Životě.cz
Partnerské weby

Personální ředitelka Vám napíše profesionální strukturovaný životopis na míru pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Životopis od nás je zaručeně pozvnánkou na pracovní pohovor. Nezapomeňte ani na motivační dopis díky němu vyniknete mezi ostatními kandidáty. Píšeme profesionální životopisy a motivační dopisy, připravujeme kandidáty na pracovní pohovory.

Naše ikonka
 O Źivotě.cz
Tiráž
O Životě.cz
ISSN 1214-6668
Vydavatel:
Marketer, s.r.o.
Hledání
Zde hledá Jyxo
Přijmeme!
Přijmeme do našeho týmu redaktora či redaktorku na externí spolupráci. Volné vstupy na akce (press screeningy, koncerty, tiskovky atd. atd. atd.), volnost ve výběru témat, možnost seberealizace, není nutná praxe a není ani omezeno věkovou hranicí, důležitý je písemný projev. Práce není finančně honorována. Zn.: Mladý kolektiv :-)
Soutěž!
Soutěžte s námi o dva zcela unikátní kalendáře Simony Krainové Agent 007, nafocené ve stylu Jamese Bonda s touto přední kráskou českého modelingu. Kalendář je neprodejný, ale může viset na stěně právě vám, pokud nám napíšete svá novoroční předsevzetí a to, jak v nich pokračujete, budete pokračovat či případně na čem jste pohořeli. Dva nejlepší příspěvky odměníme Agenty! Piště na redakce@ozivote.cz.
Výherci
S potěšením oznamujeme, že prosincovou soutěž vyhrál pan František Krám z Plzně a slečna Lucie Burovská z Prahy. Oběma gratulujeme a zasíláme jim slíbená DVD Na Stojáka! A co že jste si to přáli nejčastěji k Vánocům? Drtivě převažovaly technické vymoženosti :-)


Mladý kuchař, který dobyl Ameriku

autor : Redakce , vydáno : 23. 10. 2005

Už od útlého věku vyrůstal Roman s kreativním myšlením a cestovním duchem. Navštěvoval LŠU – výtvarný obor, ve kterém dostal i pár ocenění. Chtěl se stát animátorem. Rodiče ho vedli k výuce cizích jazyků, která mu v budoucnu velmi pomohla. Jako samouk se začal učit anglickému jazyku, v ruském jazyce vynikal od základní školy.

Jeho cesty ale vedly jinam. Chtěl se stát kuchařem. I přes odvolání se sice nedostal na Hotelovou školu v Opavě, protože jeho tatínek nebyl v komunistické straně, naštěstí se však otevíral nový maturitní obor kuchaře na SOU společného stravování tehdy v Ostravě-Vítkovicích, kde Romana přijali.

V prvním ročníku mu dopomohla „sametová“ revoluce k vycestování za praxí v období zimních prázdnin do vesnice Alpbach v Tyrolských Alpách, titulované „nejkrásnější květinová vesnice Evropy“. Přes otcova známého z Rakouska, který pracoval pro rakouskou vládu, byla Romanovi nabídnuta praxe v jednom z deseti nejlepších hotelů v Tyrolsku, ve čtyřhvězdičkovém hotelu Alphof. Jezdíval tam po celou dobu studií, na dva a půl měsíce přes léto a na tři týdny v zimě. Brzy se z německy nemluvícího Romana stal plynule hovořící „Tyrolák“. V hotelu nabyl velmi dobrých zkušeností, dokonce měl možnost i obsluhovat prezidenty okolních států (českého, slovenského a italského prezidenta), kteří se do vesnice pravidelně každým rokem sjížděli na Evropské fórum.

Jako teenager prošel i taneční průpravou, byl členem ostravského tanečního klubu latinsko-amerických tanců. Začal si přivydělávat i jako manekýn pro různé obchodní domy a také na přehlídkách návrhářů a vlasových show.

Poprvé se mimo Evropu vydal po maturitě do Austrálie – za známými rodičů. Po tříměsíčním pobytu odešel na vojnu do Prostějova, kde zazářil jako šéfkuchař. Obsluhoval nejen svých 200 kolegů vojáků, ale i samotné generály.

A poté přišel snad největší zlom jeho života. Odjel do rakouského Salzburgu na konkurz lodní společnosti Seabourn Cruise Line na práci na jedné z jejích tří lodí, Pride. Lodní společnost byla v té době už pátým rokem označována za nejlepší lodní společnost světa (jsou označovány pěti hvězdičkami plus!). Roman konkurzem jako jeden z mála šťastlivců prošel, a tak za 3 týdny odletěl do Kanady, aby nastoupil jako číšník na vyhlášenou loď, která křižuje moře a oceány se zastávkami na těch nejzajímavějších místech světa. Vydal se znovu zdokonalit angličtinu a poznat svět.

A tak se taky stalo. Procestoval 41 zemí světa (od Aljašky přes Kalifornii, ostrovy jižního Pacifiku, Austrálii, Nový Zéland až po celou jižní Ameriku, Karibik a Floridu). Byl na lodi dvakrát po třech měsících. Díky této práci nabyl ohromných zkušeností. Prošel barmanským kurzem (při druhém pobytu vystřídal funkci číšníka za barmana), seminářem o vínech s velkoproducentem vín Robertem Mondavi, měl možnost se zúčastnit kulinářské expertízy s Alanem Wongem – renomovaným mistrem havajské kuchyně a nejlepším kuchařem jižního Pacifiku 1994… Na lodi poznal nové kamarády, získal řadu kontaktů a samozřejmě potkal i celebrity a významné osobnosti (např. Sandru Bullock, Calvina Kleina, Billa Cosbyho, Annie Leibowitz, exmajitele L’Oreal Aloysia a Isabellu Papertovy, spoluvynálezce pageru Erica Casse a další).

Díky náhodě se Roman po skončení práce na lodi dostal do New Yorku, kde začal pracovat v poslední německé restauraci na Manhattanu, zvané Heidelberg. Po nějakém čase se rozhodl vyměnit východní pobřeží za slunnější Kalifornii. Začal pracovat jako kuchař v restauraci v losangeleském Beverly Hills. Poté byl nucen přestěhovat se do San Fernando Valley a jelikož byl bez auta, musel pracovat jako zedník, aby si na nějaké vydělal. Pracoval i jako model a komparsista ve filmech. Po krátkém čase byl přiveden do jedné z nejlepších agentur pro kuchaře a osobní asistenty v Beverly Hills, která ho poslala na interview pro práci víkendového šéfkuchaře pro Johna Davise - majitele filmové společnosti Davis Entertainment, syna filmového magnáta, multimiliardáře Marvina Davise. Roman práci dostal.

U pana Davise začal poznávat světoznámé celebrity, kterým měl potom v budoucnu možnost chystat večeře a večírky. Byli to Maria Shriver s Arnoldem Schwarzennegerem, Cher, Herb Ritts… Přes týden Roman vařil pro majitele nahrávací společnosti ODE, pana Lou Adlera. Zde připravoval i večírky, kterých se zúčastňovali Jack Nicholson, Warren Beaty, Paul Newman, Daryl Hannah…

Nedostatkem zakázek rozhodně netrpěl. Střídavě pobýval doma v České republice (mj. založil modelingovou a reklamní agenturu Millenium Models, pracoval jako osobní asistent módního návrháře Osmana Laffity) a v milované Americe. Poznával jednotlivé státy a města díky práci pro bohaté magnáty a jiné zajímavé osobnosti (např. manželku vynálezce a majitele největšího impéria vysavačů Miriam U. Hooverovou).

Pořád jej to ale táhlo domů. Přijal nabídku práce provozního ve čtyřhvězdičkovém hotelu Atom, později se mu naskytla nabídka od firmy Trumf, pro kterou vymyslel řadu kořenících směsí pro restaurace a hotely. Též vytvořil kořenící premixy omáček a polévek pro firmu Guseppe.

Momentálně pracuje na přípravě své kulinářské show a na svojí kuchařce.

Tiskové zprávy a články redakce.
Komentáře
VěcAutorDatum a čas

K článku nejsou žádné komentáře.

Zobrazit Vše | Přidat nový

Reklama
Pojištění
Za obsah jednotlivých materiálů odpovídají jejich autoři. Obsah © redakce O Životě.cz 2002 - 2006